Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 16:57 Bu haber 3111 kez okundu
 
Yaşam standartları yükselecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) desteği ile yürütülen “Isparta Senirkent Garip Köyü Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi”nin uygulama süreci devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Yaşam standartları yükselecek

Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU, Isparta İl Özel İdaresinin yürüttüğü proje çalışmalarını yerinde inceledi. Proje ile Garip köyü bölgesine gelen mevsimlik işçiler ve ailelerinden oluşan yaklaşık 3.500 kişinin yaşam standartlarının yükseltilmesi ve konakladıkları alanda hijyen şartlarının sağlanması hedefleniyor.
Projede kapsamında Garip köyü bölgesinde tarım işçilerinin kullanımı için hijyenik sosyal yaşam alanları oluşturuluyor. Ayrıca proje ile çocukların EBA erişimini sağlamak üzere internet hattı, içme suyu şebeke hattı ve yangın hindrantı ile kanalizasyon şebeke hattı döşeniyor, konteyner mutfaklar, çamaşırhaneler, duşlar ve tuvaletler kuruluyor.
Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU’nun proje çalışmalarını yerinde inceleme ziyaretinde BAKA Genel Sekreteri Volkan GÜLER, Senirkent Kaymakamı Alay YAZICI, İl Tarım ve Orman Müdürü Eyüp ADIGÜZEL ile İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah ÇELİK hazır bulundu. Projenin ana faaliyetleri arasında bulunan, duş, mutfak ve çamaşırhane yapım işlerinde sona yaklaşıldığı belirtildi ve proje faaliyetlerinin ilerleme durumu yerinde gözlemlendi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yaşam, standartları, yükselecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı