Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 15:45 Bu haber 3083 kez okundu
 
Yarışmada dereceye girenler ödüllerini aldılar
‘Sünnet olmadan ümmet olmaz’ sloganı ile bu yıl 6.’sı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nın Manavgat ilçe ödülleri, Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen iftar yemeği ile sahiplerine verildi.
YAŞAM Haberi
Yarışmada dereceye girenler ödüllerini aldılar

 

‘Sünnet olmadan ümmet olmaz’ sloganı ile bu yıl 6.’sı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nın Manavgat ilçe ödülleri, Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen iftar yemeği ile sahiplerine verildi.

İslam Dini’ni doğru ve sahih kaynaklardan öğrenilmesini sağlamak ve sünnetin önemini vurgulamak amacıyla Server Gençlik ve Spor Kulübü’nün Türkiye ve uluslararası düzeyde, Akdeniz Dinamik Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü’nün de Antalya’da genelinde düzenlediği Ufka Yolculuk Bilim ve Kültür Yarışmalarının 6’sının ödül töreni, Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen iftar yemeği ile yapıldı.

Ödül törenine Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ve Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla ile birlikte çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Akdeniz Dinamik Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Manavgat Temsilcisi Yüksel Öz, yarışmanın düzenlenmesi sürecinde destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Allah rızası için tatil günlerini yarışma için harcayan 70 gözetmenin yanı sıra yarışamaya katılan yarışmacı ve ailelerine teşekkür eden Öz, “Bu yıl ilçemizden bin 700 kişi yarışmamıza başvuru yapmış olup, bizzat 44 katılım sağlanmıştır. Türkiye genelinde gönüllülük esasına dayanan bir yarışma için gayet iyi bir oran olduğunu istatistikler ortaya koyuyor” diye konuştu.

Yarışmanın yapılması ile kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, İslam dinini doğru öğretmek, sahih kaynaklardan destek almak, hurafe ve bidatlarda uzaklaşmak, sünneti ve bütünlüğünü ortaya koymak gibi amaçlarının olduğunu vurgulayan Öz, “Ufka Yolculuk genç ihtiyar demeden cenneti kazanmak için çalışmanın, gayretin, öğrenmenin, bir ve beraber olmanın, gönüldeşliğin, kardeşlğin iyilerle ve iyilikle olmanın adıdır. Ufka Yolculuk geleceğe yelken açmadır.Dar kalıpları yıkıp,büyük düşünmenin ,8 milyar insanı hedeflemenin ,onlara ulaşabilmenin, ilahi mesajı götürebilmenin adıdır” diye konuştu.

Programın sonunda Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ve Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla tarafından, A1 kategorisi ikincisi Batuhan Çamurlu ve üçüncüsü Muharrem Cengiz, B kategorisi birincisi Sultan Andaç, ikinci Firdevs Kaymaz ve üçüncü Yusuf Talha Gül, C kategorisi birincisi Esra Ayazıoğlu, Mehmet Ali Duran ve Himmet Sümer’e ödülleri verilirken, A1 kategorisi Said Ünal aynı zamanda Antalya birincisi de olduğu için ödüllerini Antalya’da düzenlenen ödül programında aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yarışmada, dereceye, girenler, ödüllerini, aldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı