Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 18:57 Bu haber 1260 kez okundu
 
Yankesicilikle hırsızlık yapan şüpheliler yakalandı
Antalya merkez ve ilçelerinde halkın yoğun olarak bulunduğu pazar yerleri, otobüs durakları ve toplu taşıma araçlarında meydana gelen yankesicilik suretiyle hırsızlık olayları ile ilgili, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerince çalışmalar devam ediyor.
ASAYİŞ Haberi
Yankesicilikle hırsızlık yapan şüpheliler yakalandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosu’ndan bu kapsamda yapılan çalışma ile ilgili yapılan açıklamada; “Olayı gerçekleştiren şüphelilerin kendi aralarında iş bölümü yaparak hedef olarak belirledikleri kişilerin üzerinde veya yanında taşıdıkları çantalarında bulunan cüzdan, cep telefonu ve değerli eşyalarını  el çabukluğu ile aldıktan sonra bir diğer şahsa vermek suretiyle suça konu malzemeyi olay yerinden hızla uzaklaştırdıkları belirlenmiş, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde projeli çalışmaya başlatılmıştır.
23 Ekim tarihinde “MUTLU PAZAR (HAPPY BAZAAR)” isimli  yapılan eş zamanlı operasyonda, (9) ayrı adreste (8) hedef şüpheli şahıs yakalanmıştır. Şüphelilerin “Yankesicilik” suretiyle çok sayıda olayları belirlenmiş, ev, işyeri ve otolarında yapılan aramalar neticesinde, (1) adet   ruhsatsız tabanca, esrar maddesi, (2) adet kuru sıkı tabanca, hırsızlık yolu ile çaldıkları suça konu telefonlar, suçta kullandıkları kıyafetler elde edilmiştir.
Şüphelilerin çok sayıda “Hırsızlık” ve “Yankesicilik Suretiyle Hırsızlık” suçlarından suç kayıtlarının olduğu, şüphelilerden (A.A.) ve (T.L.)’nin bu suçlardan kesinleşmiş hapis cezalarının ve aranmalarının olduğu, diğer şüphelilerinde aynı tür suçlardan çok sayıda suç kayıtlarının bulunduğu anlaşılmıştır.
Olaylarla ilgili (2) şüpheli işlemlerinin ardından ifadesi alındıktan sonra Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden serbest bırakılmış, (6) şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında yapılan işlemlerin ardından sevk edildikleri Antalya Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yankesicilikle, hırsızlık, yapan, şüpheliler, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı