Haber Detayı
26 Ağustos 2021 - Perşembe 11:20 Bu haber 3531 kez okundu
 
Yangınzedeler için 'Bir kümes bir hayat'
Sosyal medya üzerinden 'Bir Kümes Bir Hayat' projesi başlatan yardımseverler, büyük yangın felaketi sonrasında yanan ahır, ağıl ve kümeslerin yerlerine yenilerini inşa etmek amacıyla Manavgat’ta buluştu.
YAŞAM Haberi
Yangınzedeler için 'Bir kümes bir hayat'

Türkiye’nin İstanbul, İzmir, Mersin, Kocaeli gibi kentlerinden gelen ve aralarında mimar, iç mimar, endüstriyel tasarımcı, satış danışmanı, insan kaynakları uzmanı, etkinlik koordinatörü gibi değişik meslek gruplarından kişilerin bulunduğu gönüllüler, Manavgat Belediyesi ile de işbirliği yaparak Belenobası Mahallesi Sığırcılar Mevki’nde ahır, ağıl ve kümes gibi yapıları inşa etmeye başladı.

 

4 ADET AHIR YAPTILAR
Genç Mimar Yasemin Aydan’ın başını çektiği grup, Manavgat’ın yangın geçirmiş köylerinde inşa çalışmalarını sıcak havaya ve zorlu şartlara rağmen yürütüyor. Belki de hayatlarında hiç mala tutmamış, şantiyede çalışmamış, duvar örmemiş olan gönüllüler Yasemin Aydan, Canan Yüksel, Rabia Çakırtekin, Dilan Çetin, Hüseyin Güçlü, Beyza Bozkurt ve Ezgi Ece Gür, ev sahipleri ve Manavgat Belediyesi’nin de yardımıyla 4 adet ahırı 2 gün içerisinde yaptı. Çatı kısımları Manavgat Belediyesi tarafından inşa edilen ahırlara önümüzdeki günlerde hayvanların yerleştirileceği belirtildi. Gönüllü olarak çalışmayı yürüten ekibe Türkiye’nin dört bir yanından da inşaat malzemesi sağlanması amacıyla yardımların geldiği belirtildi.

 

BAŞKAN SÖZEN; “ÇOK ANLAMLI BİR ÇALIŞMA”
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de gönüllü olarak çalışan ekibe ziyarette bulundu. Gönüllü ekibe emekleri için teşekkür eden Başkan Şükrü Sözen, her türlü desteğin belediye tarafından verileceğini söyledi. Gönüllülere baklava da ikram eden Başkan Şükrü Sözen, “Büyük yangın felaketi sonrasında sosyal medya üzerinden başlattıkları “Bir Kümes Bir Hayat” kampanyasıyla Türkiye’nin dört bir yanından Manavgat’ımıza gelen yardımseverlerimizle birlikte yanan ahır, ağıl ve kümesleri tekrar inşa ederek hayvanlarımıza yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Sıcağa ve zorlu şartlara rağmen, köylerimizde çalışan gönüllü arkadaşlarımıza katkıları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.
Böylesine zor bir zamanda yanımızda olmaları çok anlamlı. Onların sayesinde evleri, ahırları yanan vatandaşlarımıza umut oluyoruz” dedi.

 

YASEMİN AYDAN, “YARDIMLARLA DEVAM EDECEĞİZ”
Gönüllü Mimar Yasemin Aydan, “Manavgat halkına bir yerden dokunmak istedik. Tekrar hayvancılık ve tarıma halkın devam etmesi için bir yerlerden dokunmak istedik. Mağazamın sosyal medya hesabından kampanyayı başlattık. Başından beri vakıf dernek olmadığımız için desteklerimizi ayni olarak aldık.

 

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yangınzedeler, için, 'Bir, kümes, bir, hayat',
Yorumlar
Haber Yazılımı