Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:58 Bu haber 1659 kez okundu
 
Yangında 550 küçükbaş hayvan telef oldu
Hatıplar Mahallesi’nde çıkan yangında ilk belirlemelere göre 550 küçükbaş hayvan telef oldu.
YAŞAM Haberi
Yangında 550 küçükbaş hayvan telef oldu


Hatıplar Mahallesi’nde çıkan yangında ilk belirlemelere göre 550 küçükbaş hayvan telef oldu.

Manavgat’ın Hatıplar Mahallesi’nde elektrik trafosundan sabah 10:00 civarında yangın çıktı. Çevresinde bulunan otları tutuşturan rüzgarında etkisiyle hızla yayıldı. Yangın Alaattin ve Selahattin Gök kardeşlere ait olan küçükbaş (koyun) hayvan ağılına ulaşarak kül etti. Ağılda bulunan 550’den fazla küçükbaş hayvan telef oldu. Yangına Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından müdahale edilerek kısa sürede söndürüldü. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileri ağılda sayım yapıyor.
Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, sıcak hava nedeniyle elektrik trafosundan başladığını ve kısa sürede yayıldığını belirterek, “Ot yangını şeklinde başlayan yangın maalesef bir vatandaşımıza ait ağıla büyük zarar verdi. Şu anda Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğü ekibi sayım yapıyor. Bana ulaşan ilk bilgiye göre 300’den fazla küçükbaş hayvan maalesef telef oldu. Ancak sevindirici yanı yangın evlere sirayet etmeden söndürüldü” dedi.
Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ayrıca saat 11:00 sularında Çardak Köyü’nde bir orman yangını çıktığını, helikopterli müdahale sayesinde kısa sürede söndürüldüğünü belirtti. Yangında 20 dönüm bir alanın zarar gördüğünü ifade eden Günlü, soğutma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yangında, 550, küçükbaş, hayvan, telef, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı