Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:48 Bu haber 3734 kez okundu
 
Yangın tüpünün içinde uyuşturucu
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Antalya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak sürdürdükleri operasyonda yangın tüpünün içinde uyuşturucu madde nakleden yabancı uyruklu şahıslar yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Yangın tüpünün içinde uyuşturucu

İran Uyruklu şahısların 2 araç ile İstanbul’dan Antalya’ya uyuşturucu madde nakledecekleri yönünde elde edilen bilgiler doğrultusunda; araçların 30 Ocak günü Antalya’dan çıkış yaparak İstanbul’a gittikleri, 03 Şubat günü de İstanbul’dan çıkış yaparak Antalya’ya geldikleri tespit edildi. 04 Şubat günü Döşemealtı uygulama noktasında araçlar durduruldu.
Araçlarda Narkotik Madde Arama Köpeği (NMAK) ile yapılan aramada, bagaj kısmında bulunan yangın tüpüne tepki vermesi üzerine, tüpün yapılan kontrolünde fonksiyonlarının çalışmadığı ve yoğun bir Skunk (Esrar) kokusunun geldiği anlaşıldı. Tüp kesildiğinde içerisinden daralı 3 Kilo 300 gram Skunk Esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili İran Uyruklu AJ, MR, OSP ve MR isimli şahıslar yakalandı.
Yakalanan şahıslar  “Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak Ve Sağlamak” suçundan Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarından yapılan işlemin ardından sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince  tutuklandılar.
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yangın, tüpünün, içinde, uyuşturucu,
Yorumlar
Haber Yazılımı