Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 16:47 Bu haber 3881 kez okundu
 
Yangın söndürme dolapları yenilendi
Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, tarihi Kaleiçi sokaklarında olası yangın durumlarında ilk müdahalenin yapılması için kullanılan yangın söndürme dolaplarını yeniledi.
YAŞAM Haberi
Yangın söndürme dolapları yenilendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya’nın en önemli turizm ve yerleşim yeri olan tarihi Kaleiçi sokaklarında çıkabilecek yangını söndürmek için kullanılan dolapları yenileyerek kontrollerini gerçekleştirdi. Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kaleiçi’nde meydana gelebilecek bir yangında ilk müdahaleyi vatandaşların ve işletme sahiplerinin yapabilmesi için 20 metre hortum uzunluğuna sahip yangın söndürme dolaplarının deforme olanlarının değişimini gerçekleştirerek çalışma performanslarını kontrol etti. 
 
DOLAP ÖNLERİNE ENGEL KOYMAYIN
Kaleiçi’nin Kılınçaslan Mahallesi, Tuzcular Mahallesi ve Selçuk Mahallelerinde bulunan 54 adet yangın söndürme dolabı yenilendi. Yangın sırasında ilk müdahalenin çok önemli olduğuna dikkat çeken itfaiye yetkilileri, yangın dolaplarının amacına uygun kullanılması gerektiğine dikkat çekti. Vatandaşların yangın dışında söndürme dolaplarını kullanmaması konusunda uyarıda bulunuldu. Ayrıca vatandaşlardan,  Kaleiçi sokaklarının dar olması sebebiyle yangın söndürme dolapları ve hidrantların (yangın musluğu) önüne araç park edilmemesi ve işletmeler tarafından engelleyici bir unsur bulunmaması konusunda da hassasiyet gösterilmesi istendi. 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yangın, söndürme, dolapları, yenilendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı