Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 10:42 Bu haber 3438 kez okundu
 
Yalnız yaşayan kadını darp eden saldırganlar tutuklandı
Geçen hafta Çarşamba günü gece saat 02:00 sularında hırsızlık amacıyla 65 yaşındaki Türkan Tuncer’in evine girerek darp eden ve ziynet eşyaları ile bir miktar parasını çalarak Adana'ya kaçan şüpheliler M.Ç (39) ile Gürcistan uyruklu D.G. (46) ve G.S. (38), Manavgat Asayiş Büro Amirliği ve Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin sıkı takibi ile yakalandı. Manavgat'a getirilerek adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklandı.
GÜNDEM Haberi
Yalnız yaşayan kadını darp eden saldırganlar tutuklandı

Hırsızlık yapmak amacıyla geçen hafta Çarşamba günü gece saat 02:00 sularında Yukarı Pazarcı Mahallesinde bulunan Türkan Tuncer'in evine giren ve o sırada uyanan Türkan Tuncer'in el ve ayaklarını bağlayarak darp eden şüpheliler, M.Ç (39) ile Gürcistan uyruklu D.G. (46) ve G.S. (38), Manavgat Asayiş Büro Amirliği ve Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı takip neticesinde Adana'da yakalandı.

Olayın gerçekleşmesinin ardından kamera görüntülerini izleyerek şüphelilerin eşkallerini belirleyen Manavgat Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile ortak gerçekleştirdikleri çalışma sonucunda şüphelilerin Gürcistan uyruklu D.G. ve G.S. olduğunu tespit etti. araştırmayı genişleten ekipler, şüphelilerin Adana'nın Seyhan ilçesinde bir otelde kaldığını tespit etti. Adana İl Emniyet Müdürlüğü'yle yapılan bilgi paylaşımının ardından şüpheliler D.G. ve G.S. ile onlara yardım eden M.Ç. otelde yakalanarak Manavgat'a getirildi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan şüpheliler suçlarını itiraf ederken, M.Ç. polise verdiği ifadede daha öncede Manavgat'ta bulunduğunu ve geçen yıl Çolaklı Mahallesinde bulunan çarşı yıkılıncaya kadar butikçilik yaptığını söyledi. D.G. ile 15 yıl kadar önce Gürcistan'da tanıştığını söyleyen M.Ç., “Ben D.'i tanırdım. G.'yi tanımazdım. D. bana G.'yi tanıştırırken, 'hırsızlıkta uzman' diye tanıştırdı. Benim bunların yaptığı hırsızlık olaylarıyla ilgim yok. Ben sadece onlara araç kiralayıp şoförlük yapardım. Bana bu işten 2 bin lira verdiler” dedi. M.Ç., Türkan Tuncer'in evinden alınan altınların Mersin'de 13 bin 500 TL'ye bozdurulduğunu söyledi. 

Türkan Tuncer'in evine giren D.G. ve G.S.'de evde yaşlı kadınla karşılaşınca hareket kabiliyetini kısıtlamak için ellerini ve ayaklarını; bağırmasını önlemek içinde ağzını bağladıklarını itiraf etti. Evden aldıkları para ve altınlarla Adana'ya gittiklerini söyleyen şüpheliler, altınları Mersin'de 6 bin 500 liraya bozdurduklarını iddia ettiler. Şüpheliler D.G. ve G.S. ayrıca bir süre önce Antalya'da da bir eve girerek 3 bin 300 lira para çaldıklarını itiraf ettiler.

Şüphelilerin Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan parmak izi eşleştirmesinde, 2009 yılında Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde hayatını kaybeden Kadir Özdal'ın ölümünde olay yerinde bulunan bıçaktaki parmak iziyle M.Ç.'nin parmak izi eşleştiği belirtildi. Boğazlıyan'ın Aşağı mahallesinde ki evinde yalnız başına yaşayan Kadir Özdal, Ekim 2009'da evinde ölü olarak bulundu. Vücudunda bıçak darbelerinin izlerine rastlandığı belirtilen Özdal'ın öldürülmüş olabileceği konusunda polis tarafından araştırma yapıldı. M.Ç.'nin parmak izinin eşleşmesinin ardından Kadir Özdal cinayeti konusunda da sorgulanacağı belirtildi.

Şüpheli G.S.'nin parmak izinin ise 2011 yılında Artvin'de hırsızlık yapılan bir evde bulunan parmak iziyle örtüştüğü belirlendi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan şüphelileri adliyeye sevk edildi. Adliye önünde bekleyen Türkan Tuncer, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yumrukla bir vurmam lazım. Yeminim var. Terlikle bir vurmam lazım. Yeminimi yerine getireceğim” dedi. Şüphelilerin adliyeye getirilişi sırasında alınan polis tarafından çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Güvenlik önlemlerine rağmen, Türkan Tuncer ve yakınlarının şüphelilere saldırısı polis tarafından engellendi. Cumhuriyet savcısı tarafından sorgulanan şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yalnız, yaşayan, kadını, darp, eden, saldırganlar, tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı