Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 19:04 Bu haber 5703 kez okundu
 
Yağmursuyu kanalları temizleniyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçeler dahil 14 ilçeyi kış mevsimine hazırlıyor. ASAT Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, Konyaaltı, Akseki, Kaş, Manavgat ve Gazipaşa’da kış öncesi yağmursuyu kanallarında, dere yataklarında temizlik yaparak, olası taşkınlara karşı tedbir alıyor.
YAŞAM Haberi
Yağmursuyu kanalları temizleniyor

Büyükşehir Belediyesine bağlı Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü ekipleri Konyaaltı İlçesi’nde kış öncesi yağmur suyu baskınlarını önlemek için kanal temizlik çalışmalarına başladı. Ekipler, Arapsuyu, Kuşkavağı, Hurma, Liman ve Sarısu mahallelerindeki kanallarda ot ve çamur başta olmak üzere her türlü atığı temizliyor. ASAT ekipleri Sarısu Mahallesi’nde yaklaşık 8 kilometre kanal temizliği yaparak, şiddetli yağmurlarda olası su baskınlarının önüne geçmeyi hedefliyor. Ayrıca, yaz aylarında sinek ve haşerenin üreme noktası olan dere yataklarının temizlenmesi çevre sağlığı ve vektörel mücadele açısından da büyük fayda sağlıyor. 

EVRENSEKİ’DE 1200 METRE DERE ISLAHI
ASAT Manavgat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Evrenseki Mahallesi çevre yolu güneyinde geçekleştirilen çalışmalar kapsamında 1200 metre dere ıslahı gerçekleştirildi. Kış aylarında çevre halkını tedirgin eden taşkın tehlikesi ıslah çalışmaları ile ortadan kaldırılmış oldu. 

AKSEKİ’DE YAĞMUR HAZIRLIĞI
ASAT Akseki Şube Müdürlüğü ekipleri de kış hazırlıkları kapsamında Kuyucak Mahallesi’nde bulunan içme suyu depolarına ait yollarda bakım çalışması gerçekleştirdi. Su yataklarına, mevsimsel yağışlarda olası taşkınlara karşı büzler yerleştirilerek tedbir alındı. Böylece kışın olası aksaklıklara karşı müdahale imkânını kolaylaştırmak ve arazi şartlarının güçlüğünü en aza indirerek hizmet kalitesini korumak amaçlanıyor. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yağmursuyu, kanalları, temizleniyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı