Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 06:58
 
Vural: “İyi Parti umudun partisi olacak”
İyi Parti Manavgat İlçe Teşkilatı parti binası düzenlenen törenle açıldı. Katılımın yoğun olduğu açılışa, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar ve yönetim kurulu üyeleri de katılarak destek verdi. Açılışta konuşan İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Dr. Tuğba Vural Çokal, “Bu parti Türk Milleti'nin partisi. Bu parti inşallah umudun adresi olacak ve daha iyi bir Türkiye'yi, daha iyi bir hukuk devletini, daha iyi bir eğitimi, ekonomiyi ve sağlığı milletimize hizmet olacak sunacağız” dedi.
YAŞAM Haberi
Vural: “İyi Parti umudun partisi olacak”

 

İyi Parti Manavgat İlçe Teşkilatı parti binası düzenlenen törenle açıldı. Katılımın yoğun olduğu açılışa, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar ve yönetim kurulu üyeleri de katılarak destek verdi. Açılışta konuşan İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Dr. Tuğba Vural Çokal, “Bu parti Türk Milleti'nin partisi. Bu parti inşallah umudun adresi olacak ve daha iyi bir Türkiye'yi, daha iyi bir hukuk devletini, daha iyi bir eğitimi, ekonomiyi ve sağlığı milletimize hizmet olacak sunacağız” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Dr. Tuğba Vural Çokal’ın ilçe başkanlığına atandığı İyi Parti Manavgat İlçe Teşkilatının hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Bahçelievler Mahallesi Çetin Emeç Caddesi üzerinde yer alan hizmet binasının açılışına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, MASMO Başkanı Nezih Özgenç, CHP İlçe yönetimi, CHP Kadın Kolları, gençlik kolları ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı’na hayırlı olsun temennisini sunan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Türkiye’nin kutuplaştırılması yerine birleştirilmesi yönünde CHP ve İyi Parti genel başkanlarının takındıkları tutumu olumlu karşıladığını belirtti.

Açılış töreninin ardından Dr. Tuğba Vural Çokal’ın başkanlığında düzenlenen basın toplantısı ile İyi Parti Manavgat İlçe Yönetiminin tanıtımı yapıldı.

25 Ekim 2017 tarihinde halkın umudu olmak üzere Meral Akşener tarafından İyi Parti’nin kurulduğunu hatırlatan Dr. Tuğba Vural Çokal, “Ülkemizde her geçen gün artan işsizliğe, ekonomik darboğaza, komşularla olan sorunlara, kaynakların yanlış kullanılmasına dur demek, hukuka olan güveni yeniden tesis etmek, parlamenter sisteme geri dönmek, ülkede barış ve huzuru egemen, kılmak, kadının toplum hayatındaki yerini almasını sağlamak, modern, güvenilir bir eğitim sistemini yeniden kurmak, Mustafa Kemal Atatürk'e ve onun kurduğu laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak için Genel Başkanımız Meral Akşener'in önderliğinde Türk siyaset sahnesinde bu karanlığa bir güneş gibi doğdu” dedi.

İyi Parti’nin kurulmasının ardından il ve ilçe teşkilatlarının da hızlı bir şekilde oluşturulmaya başlandığını ifade eden Dr. Çokal, “Şubat ayında şahsıma önerilen İyi Parti Manavgat Kurucu İlçe Başkanlığı görevini şeref duyarak, tereddüt etmeden kabul ettim. Bu durumu Manavgat kamuoyu ile paylaştığım andan itibaren Manavgat’ta yaşayan her kesimden, her yaştan kadın-erkek tüm Manavgat halkından inanılmaz bir ilgi, alaka ve destek gördük. Gerek sosyal medyadan, gerek telefonla, gerekse gittiğimiz, bulunduğumuz her yerde yüz yüze ilçe teşkilatının oluşumu, parti binasının yeri, üyelik kayıtları gibi konularda sürekli sorular aldık ve alıyoruz” diye konuştu.

İlçe teşkilatını oluştururken her kesme yer vermeye gayret ettiklerini belirten Dr. Çokal, “Bu teveccüh sayesinde Manavgat'ı gerçek anlamda temsil eden çok değerli bir yönetim kurulu oluşturduk. İçimizde çok değerli ve tecrübeli ağabeylerimiz ve ablalarımız var. Ülkedeki gelişmeleri dikkatle takip etmiş ama aktif siyaset sahnesinde hiç rol almamış olan birçok arkadaşımız da var. Ev hanımı da var, çiftçi de var. Mimar da var, işçi de var. Sol görüşlü de var, sağ görüşlü de, Manavgat'ta doğup büyümüşü de var, sonradan gelip yerleşmişi de. Bu yola bizimle birlikte çıkan, bizlerden hiç bir desteğini esirgemeyen ve esirgemeyecek olan yönetimimizde kendisine yer veremediğimiz, fakat İyi Parti'nin temel taşları olan birçok iyi yol arkadaşımız var. İyi Parti ailesinde bu yolu bizimle sonuna kadar yürüyeceklerinden hiç şüphem yok. Farklılıklarımız bizi daha güçlü ve demokratik kılıyor” diye konuştu.

ATATÜRK VE CUMHURİYET VAZGEÇİLMEZİMİZ

İnanç ve düşüncelere saygı duyduklarını belirten ancak toplumu bir arada tutan değerlere sahip çıkacaklarını ifade eden Dr. Çokal, “Hepimiz Atatürkçüyüz, hepimiz laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetini ve onun Misak-ı Milli ile sınırları çizilmiş ve atalarımızın kanıyla sulanmış sınırların bölünmez bütünlüğünü savunuyoruz. İster ulusalcı deyin ister milliyetçi, hepimiz vatanseveriz, memleket sevdalısıyız. Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür, onuruna ve özgürlüğüne düşkündür. Bunlar karakteristik özelliklerdir, değiştirmek mümkün değildir. Yine bir başka özelliği vardır ki; Türkiye Cumhuriyeti'nin ebedi ulu önderi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Atatürk milletçe başlatılmış bir kurtuluş savaşının başkomutanı ve çağdaş, modern, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur. Onun en büyük eserim dediği, kurduğu Cumhuriyetin temel değerleri ile oynamaya kalkarsanız sistem hata verir, tepki görürsünüz.

Güzel ülkemiz, her gün kötüye gidiyor. Demokrasiden, adaletten uzaklaşıyor. Her şeyden önce bu ülkenin kurucu lideri ve Cumhuriyet tartışılıyor. İyi Parti Atatürk'e ve Cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkmak, onun eserlerinin ilelebet yaşatmak için var. Bu konuyu İyi Parti iktidarında tartışma konusu yapmayacağız. Atatürk ve Cumhuriyet bizim vazgeçilmezimizdir, sonsuza kadar da sahip çıkacağız” diye konuştu.

İYİ PARTİ UMUDUN ADRESİ

Artık son virajda olunduğunu vurgulayan Dr. Çokal, “İyi bir Türkiye ve Cumhuriyet için varız. Burada bizimle olduğunuz için çok mutluyuz. Biz bu işi başaracağız. Biz artık çözüm üretmeye geldik. Gençlerimize iş, yaşlılarımıza huzurlu bir yaşlılık, kadınlarımıza yaşama hakkı, eşitlik için geldik” dedi.

İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Dr. Tuğba Vural Çokal sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu parti Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in de dediği gibi kadınlarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek. Bu parti Türk Milleti'nin partisi. Bu parti inşallah umudun adresi olacak ve o son virajda Cumhuriyet ve Atatürk'e sahip çıkacak. Daha iyi bir Türkiye'yi, daha iyi bir hukuk devletini, daha iyi bir eğitimi, ekonomiyi ve sağlığı milletimize hizmet olacak sunacağız. Biz buna layığız.

Esnafı, emeklisi, çiftçisi, memuru, öğrencisi, yaşlısı, genci, başı açığı, başı kapalısı, dövmelisi, kadını ve erkeği, Beşiktaşlısı ve Fenerbahçelisi, hiç bir ayrım olmaksızın herkes barış, sevgi, huzur ve refah içinde yaşayacak bu topraklarda. Bu toprakları kendine vatan olarak kabul eden, bu bayrağı kendisinin namusu olarak gören her vatandaşı İYİ Parti çatısına bekliyoruz. Siyasi görüşümüz Türkiye'dir. Kapılarımızın her siyasi görüşten tüm hemşerilerimize ardına kadar açık olduğunu; amacımızın herkesin siyasi görüşüne, dini inancına, yaşam tarzına saygılı bir yönetim şekli olduğunu, yolumuzu Atatürk ilke ve inkılaplarının, Yüce Atamızın Gençliğe Hitabesinin aydınlattığını kamuoyunun bilgilerine ve takdirlerine sunar, tüm hemşerilerimi saygıyla selamlarım. Allah’ın izniyle Türkiye'yi özlediği günlere götüreceğiz. Bu konuda sizlere Genel Başkanımızın önemli bir sözünü hatırlatmak isterim; Hayalimdeki Türkiye'yi bir bayram sofrasına benzetiyorum. Bu sofranın etrafına oturan herkes hazırlanan yemeğe eşit şekilde uzanacak. Size söz veriyoruz; vallahi de çok çalışacağız, billahi de çok çalışacağız”

İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Dr. Tuğba Vural Çokal konuşmasının sonunda ilçe yönetimini tanıttı: Dr. Tuğba Vural Çokal (Başkan), Ömer Faruk Çelebi (Başkan Yrd), Meral Cebeci (İlçe sekreteri), Şahin Akdoğan (Muhasip) , İbrahim Celayiroğlu (Esnaf İlişkileri ve Sorunları), Aydın Barut (Turizm ve İş Dünyası), Kaan Kurt (Sosyal Faaliyetler), Hüsnü Atalay (Tarım Politikaları), Şekre Engin Durkaya (Sosyal Medya ve iletişim), Linda Kavcı (Eğitim-Kültür-Sanat)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vural:, “İyi, Parti, umudun, partisi, olacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı