Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 11:28 Bu haber 3464 kez okundu
 
Voleybol hakem ve gözlemcileri için gelişim semineri düzenlendi
Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu tarafından düzenlenen 2017-2018 Sezon Öncesi Gözlemci ve Hakem Gelişim Semineri, River Lake Side Otel’de gerçekleştiriliyor. Türkiye genelinde binin üzerinde hakem ve gözlemcilerinin bulunduğunu belirten Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, seminer ile hakem ve gözlemcilerin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayarak, voleybolun sorunlarını ve çözüm yollarını istişare etmek için fırsat yakaladıklarını söyledi.
SPOR Haberi
Voleybol hakem ve gözlemcileri için  gelişim semineri düzenlendi

2017-2018 Voleybol ligleri sezon öncesi Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu tarafından düzenlenen Gözlemci ve Hakem Gelişim Semineri, 08-12 Eylül tarihleri arasında 3 etap halinde Manavgat’ta Titreyengöl Turizm Bölgesinde bulunan River Lake Side Otel’de gerçekleştiriliyor. Türkiye genelinde voleybol karşılaşmalarında görev yapan hakem ve gözlemcilerin devam ettiği seminerlerin ikinci etap açılışı nedeniyle düzenlenen törene Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Federasyonu Genel Sekreteri Tayfun Şener ve Antalya Voleybol İl Temsilcisi Kenan Gürkan katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde sırasıyla Antalya Voleybol İl Temsilcisi Kenan Gürkan, Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Federasyonu Genel Sekreteri Tayfun Şener, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ birer konuşma yaparak, katılımcılara 2017-2018 sezonunda başarılar dilediler.

Türkiye genelinde bine yakın hakem ve gözlemci olduğunu ifade eden Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “300 civarında kişiden oluşan 3 grupla 2’şer günlük seminer organizasyonu gerçekleştiriyoruz” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu olarak, voleybol hakem ve gözlemcilerinin her şeye layık olduğunu dile getiren Üstündağ, son iki yıldır nezih ve 5 yıldızlı otellerde seminer organizasyonunu gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu her yıl sezon öncesi yapılan bir seminer. Gelişen kurallar, yenilenen kurallar, hakem kuralları, voleybolun güncelleşen sorunları bunların hepsini seminere tabi tutuyoruz. Bu konuda herkes Hakem ve Gözlemciler Kurulu Başkanı ve ekibi bir hafta süre ile burada bu hizmeti vermek için çalıştı. Biz voleybolun sorunlarını ve problemlerini, ülke genelinde il il problemlerinin ne olduğunu tartışıyoruz, neler eksik, neler yapılabilir, neleri tamamlayabiliriz bu tür istişareler bu seminerlerde söz konusu oluyor. Böylelikle voleybolun sorunlarını çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya’ya kendilerine gösterdiği ilgi için teşekkür eden Üstündağ, “Manavgat İlçe Müdürümüze çok teşekkür ediyorum, iki gündür iki seminerin de açılışında bizimle birlikte, bizi onore etti. İl Temsilcimiz günler öncesinden hazırlıkları yapıp burada çok güzel bir ev sahipliği göstermekte. Ona da teşekkür ediyorum. Otel yönetiminden bütün personele kadar hepsine bize göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Seminere katılan hakem ve gözlemcilerin, seminerin Manavgat’ta yapılmasından memnun olduklarını vurgulayan Üstündağ, “Arkadaşlarımız Manavgat’ı çok sevdi, inşallah budan sonra seminerlerimizi burada yaparız. Önemli olan burada bize ihtiyacımız olan hizmetlerin sunulması, burada gece gündüz sürekli bizimle ilgilenen başta ilçe müdürüm ve il temsilcime teşekkür ediyorum. Seminere katılan tüm hakem ve gözlemci arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ açılış programının sonunda Türk voleyboluna hakem olarak hizmet veren ancak hakemliği geçen sezon bırakan Nedim Yıldız, Erdal Fındık, Orhan Kırıkoğlu, Oktay Gündoğdu ve Burçin Türker’e birer teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Voleybol, hakem, ve, gözlemcileri, için, , gelişim, semineri, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı