Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:55 Bu haber 1503 kez okundu
 
Videonu gönder yarışmaya katıl
Trafik güvenliğinde farkındalık oluşturmak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kemerin Ses Getirsin’ isimli ödüllü trafik güvenliği yarışması devam ediyor. Son başvuruların 31 Ağustos’a kadar devam edeceği yarışmada, katılımcılar çektikleri videolarını #kemerinsesgetirsin hashtagini etiketleyerek TrafikEgm twitter adresine gönderecekler. En fazla beğeni toplayan ilk 100 videonun sahibi çocuk scooter, kask ve koruma ekipmanı ile ödüllendirilecek.
ASAYİŞ Haberi
Videonu gönder yarışmaya katıl

Konuyla ilgili olarak Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde karayolu trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla, Kurban Bayramı tatil dönemini de içine alan 09 - 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında "Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin" sloganıyla "Kemerin Ses Getirsin" isimli ödüllü trafik güvenliği yarışması düzenlenmiş, etkinlik kapsamında yarışmaya katılan 100 çocuğumuza da scooter ve kask hediye edileceği belirtilmiştir.

Bu kapsamda kurban bayramı süresince Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz personelleri tarafından; trafikte aileleri ile birlikte seyahat eden çocuklara trafik denetleme noktalarında yarışma hakkında çocuklarımıza verilen eğitimlerde; araçtakiler kemerelerini takarken sen film çekmeye başlıyorsun, kemeri takarken çıkan ses önemli. Kişinin, kemerini taktıktan sonra kameraya dönüp Hayatı Korumak İçin Kemerin Ses Getirsin denilmesini istiyorsun ve çektiğin bu videoyu 31 Ağustos’a kadar #kemirinsesgetirsin etiketiyle Twitter/TrafikEgm adresinde paylaşıyorsun, en çok beğeni alan 100 kişiden biri olursan hediye scooter’ını ve kaskını alıyorsun denilerek çocuklarımıza emniyet kemeri kullanımıyla ilgili toplumu bilinçlendirmeye destek verdikleri için teşekkür edilerek bol şans dilenmiştir.

Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile yürütülen kampanya çalışması kapsamında hazırlanan kamu spotu Led Ekranlarda, billboard’larda halkın yoğun olarak kullandığı şehrin görünür alanlarına asılmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Videonu, gönder, yarışmaya, katıl,
Yorumlar
Haber Yazılımı