Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 17:09 Bu haber 4060 kez okundu
 
Vasiyetnamede hile iddiası
Manavgat İcra Müdürlüğünden emekli olan Mustafa Öksüz, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden 88 yaşındaki annesi Fadime Öksüz adına bir yıl önce hazırlanan vasiyetnamenin hile ile düzenlendiğini iddia ederek kardeşi, noter başkatibi ve sağlık raporunu düzenlediği iddia edilen bir profesör hakkında suç duyurusunda bulundu.
YAŞAM Haberi
Vasiyetnamede hile iddiası

Edinilen bilgiye göre; geçtiğimiz Eylül ayında Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Covid-19 nedeniyle tedavi gören ve burada hayatını kaybeden 88 yaşındaki Fatma Öksüz, salgın tedbirleri kapsamında Konya’da defnedildi.

Çocukları ve yakın akrabalarının katılamadığı cenazenin ardından ekim ayı başında Fadime Öksüz adına düzenlenmiş bir vasiyetname olduğu haberini alan Mustafa Öksüz, vasiyetin 2019 yılında hazırlanmış olduğunu belirterek, “Annem okuma yazma bilmiyordu ve birçok rahatsızlığı vardı. 2006 yılında kalp krizi geçirdi, ardından açık kalp ameliyatı oldu. Ayrıca kemik erimesi, romatizma, tansiyon, şeker, organ yetmezliği gibi birçok hastalıkla boğuşuyordu ve yürüyemiyordu. Ama bir devlet kuruluşunda memur olarak çalışan kardeşim, tanıdığı bir noter başkatibi aracılığıyla, rapor için sadece psikiyatri raporu alınmasını sağlamış ve başkatibin yazısı üzerine arkadaşı olan profesör tarafından vasiyetname düzenleme yeterliliği raporu verilmiş” diyerek, düzenlenen vasiyetin hileli ve düzenleyenlerin de suç işlediği iddiası ile suç duyurusunda bulundu.

Düzenlenen vasiyet ile hem kendi hakkının gasp edildiğini hem de mal kaçırıldığını iddia eden Öksüz, “Vasiyetnamede 3 daireden biri kız kardeşim F.Y.'ya, biri erkek kardeşim H.Ö.'ün eşi H.Ö.'e, diğer dairenin yarısı bana, yarısı da yeğenim F.Y.'ya bırakıldığı belirtiliyor. Ayrıca annemin daha önce babamdan kalan emekli maaşıyla birlikte dairelerin yaklaşık 5 bin liraya yakın kira geliri vardı. Yaşlı bir insanın bu paranın tamamını harcaması mümkün değil. Dolayısıyla parasının da olması gerekiyordu. Vasiyetnamede bu paralardan hiç bahsedilmemiş. Kardeşim H.Ö.'ün bankaya yatan bu paraları internet bankacılığı kanalıyla kendisinin aldığını düşünüyorum” dedi.

Vasiyetname ile bir dairenin kardeşi H.Ö. yerine eşi H.Ö.’ye bırakılmasının da dikkate alınması gerektiğini vurgulayan Öksüz, “Kardeşimin oğlu sürücü belgesi olmadan babasının otomobiliyle geçtiğimiz yıllarda trafik kazası yaptı ve bir kişi hayatını kaybetti. Kaza nedeniyle Harun Öksüz'ün oğlunun ceza yargılaması bitti ve ceza aldı. Şimdi otomobilin sahibi olduğu için tazminat davası sürüyor. Anladığım kadarıyla bu vasiyetname ile olası bir tazminattan mal kaçırmaya çalışılıyor” diye konuştu.

Öksüz, vasiyetnamenin iptali ve yasa dışı bir şekilde vasiyetname düzenlenmesi nedeniyle kardeşi H.Ö., noter başkatibi ve raporu düzenleyen profesör hakkında suç duyurusunda bulunduğunu da sözlerine ekledi. Öksüz’ün kardeşinin ise hakkındaki iddialarla ilgili olarak açıklama yapmadığı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vasiyetnamede, hile, iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı