Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 14:55 Bu haber 8585 kez okundu
 
Vali Yazıcı, “Üretimin zarar görmemesi ortak noktamız”
Vali Ersin Yazıcı, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Başkanı Akın Akıncı ve Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Boğaçhan Göksu'yu ziyaret ederek çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı.
EKONOMİ Haberi
Vali Yazıcı, “Üretimin zarar görmemesi ortak noktamız”

Ziyaretlerine ilk olarak Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni ziyaret ederek başlayan Vali Ersin Yazıcı, Başkan Akın Akıncı ve yönetim kurulu üyeleriyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda pandemi koşulları, çalışmalar ve projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunularak, pandemi sürecinde üretimin sekteye uğramamasının öneminden bahsedildi.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ndeki toplantının ardından Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Boğaçhan Göksu'yu ziyaret eden Vali Yazıcı, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda sanayinin öneminden bahsetti. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Antalya’da da vaka sayılarının arttığını ve kurallara eksiksiz uymamız gerektiğini vurgulayan Vali Yazıcı; “Şehrin dinamikleriyle daha sık bir araya gelmek sorunları daha yakından gözlemlemek istiyorum. Pandemi süreci bu durumu biraz zorlaştırıyor. Maalesef dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan vaka sayıları yüzünden yeni tedbirler alındı. İnşallah aldığımız yeni tedbirleri iyi bir şekilde uygularız ve yeni tedbirlere gerek kalmaz. Maske-Mesafe-Temizlik kurallarına uyarsak, vaka sayılarının düşeceğine inanıyorum. Süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.

POZİTİF VE TEMASLI VATANDAŞLAR SIKI BİR ŞEKİLDE DENETLENİYOR

Kısıtlamalardaki üretim, imalat ve tedarik zincirinin devam etmesi için her türlü desteği vereceklerini dile getiren Vali Yazıcı, üretimin zarar görmemesi için iş yerlerindeki bulaş riskine karşı pozitif vatandaşların izolasyon sürecinde sıkı bir şekilde denetlendiğini söyledi.

Pandemi sürecindeki sorunların değerlendirildiği toplantıda Vali Yazıcı, sürecin kolay olmadığını, şehrin dinamikleriyle iletişim halinde olarak bu zorlu dönemi hep birlikte atlatacağımızı dile getirdi. Başta tarımsal ve hayvansal üretim olmak üzere bu sektörlerde sorun yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, pandemi döneminde üretimin zarar görmemesinin ortak noktaları olduğunu ifade etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Yazıcı,, “Üretimin, zarar, görmemesi, ortak, noktamız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı