Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 20:01 Bu haber 7526 kez okundu
 
Vali Yazıcı, “Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır”
Vali Ersin Yazıcı, Alanya’da pandemi tedbirleri çerçevesinde düzenlenen akşam yemeğinde, Alanya ve Gazipaşa Esnaf Odaları Başkanlarıyla bir araya geldi. Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlık ettiği toplantıya, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile Alanya ve Gazipaşa Esnaf Odaları Başkanları katıldı.
GÜNDEM Haberi
Vali Yazıcı, “Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır”

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Alanya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Velittin Yenialp, Alanya Elektrikçiler Elektronikçiler ve Sıhhi Tesisatçılar Esnaf Odası Başkanı İlyas Bayır, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Alanya Metal İşleri, Demirciler Oto Elektrikçiler Kaportacılar Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Taş, Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servis Araçları İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Doğan Bacak, Alanya Mobilyacılar Hızarcılar ve Doğramacılar Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Alataş, Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Alanya Seyyar ve Sabit Pazarcılar Manavlar Esnaf Odası Başkanı Hasan Yiğit, Alanya Şoförler Nakliyeciler Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Recep Çalış, Alanya Kuyumcular ve Sarraflar Gümüşçüler Esnaf Odası Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Ali Sönmez ve Gazipaşa Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Şahin toplantıda hazır bulundular.

Vali Ersin Yazıcı, AESOB öncülüğünde Alanya ve Gazipaşa Esnaf Odaları Başkanlarıyla yaklaşık üç saat süren toplantıda oda başkanlarının talep ve beklentilerini dinledi. Sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. Esnaf Odaları Başkanları, Pandemi yüzünden yaşadıkları sıkıntılar, hız limitlerinin yeniden düzenlenmesi, kayıt dışılığın önlenmesine yönelik denetimlerin sıklaştırılması, zincir marketlere yönelik bir düzenleme yapılması gibi konuları dile getirerek bu sıkıntıların en aza indirilebilmesi için çözüm önerilerini ilettiler.

ESNAF DOSTU BİR VALİMİZ VAR
Toplantının başında ilk sözü alarak konuşan AESOB Başkanı Adlıhan Dere; “Valimizin ilimizde göreve başlamasından bu yana beşinci toplantıyı gerçekleştirmekteyiz. Buda bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Esnaf dostu bir valimiz var. Bunu daha önce görev yaptığı yerlerden duymaktaydık. 19 ilçemizin tamamında esnaf ziyaretlerini yapıp esnafımızın sorunlarını ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen bir Valiye sahibiz. Vali Beyle aynı masada oturup, sorunlarımıza çözüm araması bizim için çok değerli.  Esnafımıza göstermiş olduğu ilgiden dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

ANTALYA OLARAK ŞANSLIYIZ
Esnaf dostu bir Vali ile çalıştıklarını vurgulayan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir; “Antalya ve Alanya olarak şanslıyız. Devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum sizin gibi esnafla iç içe sorunlarımızla yakından ilgilenen bir devlet adamını buraya atadığı için. Pandemiden çok etkilendik. İnşallah bu süreci hep birlikte mücadeleyle aşacağız. Sizlere tekrardan teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM
Pandemi döneminin tüm esnafları olumsuz etkilediğini belirten Gazipaşa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Ali Sönmez; “Devletimiz daima esnafının, vatandaşının yanında. 16 yıldır esnaf odası başkanıyım. Daha önce Valilerle birçok toplantıda bir araya geldik. Ancak bu kadar samimi bir ortamda dertlerimizi anlatabildiğimiz kimse olmamıştı. Sizin gibi esnaf dostu bir Vali ile çalışmaktan gurur duyuyorum. Tekrardan destekleriniz için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

ESNAFLAR TOPLUMUMUZUN TEMEL DİREĞİDİR
Esnafın her zaman yanında olduğunu ve destek vereceğini söyleyen Vali Ersin Yazıcı, sorunların tek tek çözümü için gayret göstereceklerini dile getirdi. Vali Ersin Yazıcı: “Esnaf ve Sanatkâr, toplumun temel direğidir. Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır. Pandemi yüzünden toplumun her kesiminde olduğu gibi özellikle de esnafımızın büyük sıkıntılar yaşadığının farkındayız. Bu sıkıntıları en aza indirmek için devlet olarak daima yanınızda olacağız. Maske mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edip tedbirlere riayet ederek mücadele etmeliyiz ki bu sıkıntılı günleri birlik beraberlik anlayışıyla hep birlikte en kısa zamanda atlatabilelim. Devlet olarak biz her zaman esnafın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Birinci gündemimizin pandemi olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı; “Her şeyin başı sağlık. Sağlık olmayınca hiçbir şeyin anlamı yok. Pandemi devam ettikçe huzurumuz tam manasıyla yok. Ülke genelinde olduğu gibi vatandaşlarımızın sağlığını korumak için burada da kısıtlamalar olacak. İnşallah bu virüsten kısa zamanda el birliğiyle kurtulacağız.” ifadelerini kullandı.

ESNAFIMIZLA BULUŞMAYA DEVAM EDECEĞİM
Kısıtları üretim zincirini etkilemeyecek şekilde uygulayacaklarını ifade eden Vali Yazıcı; “Zor bir dönemden geçiyoruz. Sıkıntılarımız olacak. Birçok esnafımızın da sıkıntıları olduğunu biliyorum. Antalya’da göreve başlayalı 5 ay oldu. Sizlerin sıkıntılarını dinlemek için sizlerle iç içe olup sorunları yerinde çözmek istiyorum. Bunun için daha önce AESOB yönetimiyle Antalya’da, batı ilçe oda başkanlarıyla Korkuteli’nde şimdide Alanya ve Gazipaşa Oda Başkanlarıyla Alanya’da toplandık. Bundan sonrada belirli aralıklarla bu buluşmaları yapmaya devam edeceğim. Ticaret odaları, esnaf odaları ve diğer meslek odaları halkla birebir muhatap olduklarından sizlerin görüşleri benim için önemli. Bu toplantılarla sorunları not alarak hızlı bir şekilde çözmeyi hedefliyorum.” diye konuştu.

GERİDE GÜZEL HİZMETLER BIRAKMAK EN BÜYÜK HEDEFİM
Vali Yazıcı; “Şehrimizde yaşayan insanların mutluluğu benim için öncelikli. Şehri yönetirken şehrin dinamikleri olan sizlerin söylediklerine her zaman önemsiyorum. Şehri yönetirken yönetişim felsefesini benimsiyorum. Ortak akılla, ilgili arkadaşlarla bir araya gelip fikir alışverişinde bulunmaya özen gösteriyorum. Dünyanın sayılı şehirlerinden bir tanesinde görev yapmaktayım. Bunun farkındayım. Buradan ayrılırken de geride güzel hizmetler bırakarak anılmak istiyorum.

2021 YILINDAN İTİBAREN TURİZMDEKİ PAYIMIZI ARTTIRMAK İSTİYORUZ
Toplantının sonunda Antalya’nın tüm ülke bağlamında da çok büyük sorumlulukları olduğunu dile getiren Vali Yazıcı; “Ülkemizin turizm gelirlerinin üçte biri Antalya’mızdan sağlandığı için özel bir sorumluluğumuz var. Bu sene pandemiden dolayı sezonumuz kötü geçse de, 2021 yılından itibaren bu payı arttırarak devam etmek istiyoruz. Bu sayede esnaf kazanacak, Antalya kazanacak, tüm Türkiye kazanacak diye umut ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Yazıcı,, “Esnaf, kalkınırsa, ülke, kalkınır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı