Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 13:05 Bu haber 3114 kez okundu
 
Vali Yazıcı Cevizli'de vatandaşla buluştu
Vali Ersin Yazıcı, Akseki ziyaretleri kapsamında Cevizli mahallesinde bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.
YAŞAM Haberi
Vali Yazıcı Cevizli'de vatandaşla buluştu

Cevizli Mahallesinde bulunan kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, sıcak sohbet ortamında vatandaşların sıkıntılarını ve taleplerini dinleyerek sorunların çözüm yollarıyla ilgili konuştu. Konuşmasında, Antalya’nın sahil bölgelerinde Deniz Turizmi gelişmişken, Antalya’mızın iç bölgelerinde de tarihi ve kültürel turizmi geliştirebileceğimizi vurgulayan Vali Yazıcı; “Bölge, Sırtını Toroslara dayamış, Gidengelmez dağlarının eteğindeki doğal güzelliklere sahip bir yer. Kardelen çiçeğinin anayurdu olan, Akseki’mizin; doğal güzelliklerinin, yanı sıra 150 yıllık tarihi düğmeli evleriyle ve tarihi-kültürel konaklarıyla turistleri cezbeden yapısı kesinlikle çok önemli değerlerdir.” dedi.

Bölgenin geçiş yolu üzerinde olmasının çok büyük bir avantaj olduğunu belirten Vali Yazıcı; “Son zamanlarda turizmde, doğal, tarihi ve kültürel yapılar çok fazla ilgi görmeye başladı. Bu konularda oldukça zengin olan bölgemizin kalkınmasında ve gelişmesinde hep birlikte hareket etmeliyiz. Antalya’da her yol turizme çıkıyor. Sahip olduğumuz zenginlikleri değerlendirmeliyiz. Valilik olarak birçoğuna destek olmaya çalışıyoruz. Bölgedeki tarihi-kültürel değerlerimizi birlikte ayağa kaldıracağız.” dedi.
Antalya’mızın Gazipaşa’dan Kaş’a kadar çok büyük bir şehir olduğunu belirten Vali Yazıcı; “Şehrimizin her yeri, her köşe bucağı bizim için oldukça kıymetli. Kaş ilçemiz bizim için ne kadar önemliyse Akseki ilçemizde o kadar önemli. Şehrimizin her yerinin apayrı güzellikleri ve değerleri bulunmakta. Hizmette çok daha iyiye çok daha güzele ulaşmak için çok çalışacağız.” diye konuştu.

 

 

Şehit Ailesine Vefa
1998 yılında Tekirdağ’da görev yaparken şehit olan Piyade Er Kerim Güleryüz’ün Akseki’nin Cevizli mahallesinde bulunan ailesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı; Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu. Devlet olarak her şartta ve durumda ailenin yanlarında olacaklarını belirten Yazıcı; Hep birlikte edilen dualardan sonra şehit ailesi ve yakınlarıyla sohbet etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Yazıcı, Cevizli'de, vatandaşla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı