Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 13:00 Bu haber 4779 kez okundu
 
Vali Karaloğlu’nun tahmini tutacak
2019 yaz sezonu öncesi Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun, bu yıl Antalya’ya gelecek turist sayısını 16 milyon olarak ettiği tahmin, Eylül ve Ekim ayları için yapılan ön rezervasyonlarla tutacak gibi görünüyor. Manavgat Kızılağaç Turizm Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği (KITUYAD) Başkanı Osman Ergin, Temmuz verilerine göre bu yıl gelen turist sayısının 2018’e göre yüzde 16 artış gösterdiğini söyledi.
TURİZM Haberi
Vali Karaloğlu’nun tahmini tutacak

2015’de Rus uçağının düşürülmesinin ardından turizmde yaşanan gerileme son 2 yılda kendini toparladı. Eylül ve Ekim aylarında konaklama tesislerine yapılan ön rezervasyonları değerlendirdiklerinde Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun 2019 yılı için tahmin ettiği 16 milyon turist sayısını geçeceklerini ifade eden KITUYAD Başkanı Osman Ergin, “Türk Turizminin en önemli destinasyonunun Antalya olduğunu söylemeye gerek yok. Antalya’nın beldeler ve turizm bölgelerini de içerisine alarak, misafir genelini değerlendirdiğimizde 200 e yakın ülkeden ziyaretçinin ülkemizi tercih ettiğini görmekteyiz.

İstatistiklere yansıdığı kadarı ile 2018 yılını 13 Milyon ziyaretçi ile kapattığımız Antalya da temmuz ayı sonu itibari ile bu sayının yüzde 16 üzerine çıktığını biliyoruz.

Bölge olarak eylül ayı doluluklarının üzerine taleplerinde artması ve olağanüstü bir durum olmaması durumunda ekim ayının da geçen yılın üzerinde seyredeceği düşünülünce bu rakamın eylül ekim aylarında yüzde 20 artış ile Antalya Valimiz Sayın Münir Karalaoğlu’nun da öngördüğü 16 Milyon rakamını geçmenin hayal olmadığını düşünüyoruz” dedi.

KITUYAD’ın faaliyet gösterdiği Kızılağaç’ı da değerlendiren Ergin, “Bölgemizde her biri 2 bin yatağın üzerinde 30 bin yatak kapasiteli 15 otelin değerlendirmesini yaptığımızda ise geçen yıla oranla yüzde 20 ile 30 oranında artışın olduğunu, bunlardan yüzde 20 sinin Rusya dan gelen ziyaretçilerden, yüzde 80 inin de Avrupalı ziyaretçilerden oluştuğunu, buna mukabil Türk ziyaretçilerin aynı oranda azalış olduğunu görmekteyiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Karaloğlu’nun, tahmini, tutacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı