Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 22:51 Bu haber 2886 kez okundu
 
Vali Ersin Yazıcı AESOB yönetimi ile biraraya geldi
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Vali Ersin Yazıcı AESOB yönetimi ile biraraya geldi

Esnaf Odaları Başkanlarıyla bir araya gelerek sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, Antalya’yı yönetme, sorunlarını çözme ve Antalya’yı daha iyi noktalara taşımak amacıyla kent paydaşlarıyla sık sık bir araya geleceğini belirtti.
Vali Ersin Yazıcı, yaşanan pandemi sürecinde esnafların sorunlarının bir bir çözülmesi için gayret gösterdiklerini her zaman esnafın yanında olduklarını ve destek vereceklerini ifade etti.
Esnafların ekonomiye kazandırdığı katma değerin önemine vurgu yapan Vali Yazıcı, “Antalya çok katmanlı yapısıyla, tarım, turizm ve ticaret başta olmak üzere birçok alanda ön plana çıkmış, istihdama katkı sağlayan bir şehir. Memleketimin farklı köşelerinden milletimin farklı insanlarından edindiğim deneyimi, Antalya’mızın hizmetine arz etmek benim için büyük bir onur olacak. Kent paydaşlarıyla iletişim halinde olmanın ve birlikte çalışmanın oldukça önemli olduğuna inanıyorum. Bütün sektörlerle, sivil toplumla kuruluşlarıyla, vatandaşlarımızla bir dizi çalışma toplantısı yapmak düşüncesindeyim. Bugün gerçekleştirdiğimiz gibi, küçük toplantılar halinde sizleri dinlemek, aramızdaki diyaloğu güçlendirmek hepimiz için çok faydalı olacak” dedi.
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, ise 83 bin üye esnafın haklarını korumak amacıyla çalıştıklarını belirterek, “Sayın Valim, 83 bin esnafımız adına Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olarak şahsım, Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyelerimizle birlikte sizlerle bir araya gelmekten duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta esnafın evi, esnaf odalar birliğimize gerçekleştirmiş olduğunuz ziyarette de ifade ettiğiniz gibi şehrimizin paydaşlarıyla görüş alışverişlerinde bulunmanın, diyalog halinde olmanın önemine vurgu yapmıştınız. Zaman içerisinde çeşitli toplantılar aracılığıyla bir araya gelerek bizleri dinleyeceğinizi belirtmiştiniz. Bizler de şehrimizin tüm dinamikleriyle birlikte çalışmanın oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. Bugün de Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetimi olarak ilk toplantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde merkez ve ilçelerde de Oda Başkanlarımızla bir araya gelecek, esnaf ve sanatkârlarımızı ziyaret edeceğiz. Esnaf ve sanatkârlarımıza göstermiş olduğunuz yakın ilgileriniz dolayısıyla bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Buluşmada esnaf odası başkanlarıyla tek tek sohbet eden Vali Yazıcı, başkanların istek ve sorunlarını dinledi.
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği buluşmasına, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri Bayram Dal, Mehmet Ali Gülaçtı, Süleyman Şahin, Abdullah Akça, Ziya Aydemir, Nuri Demir, Hüseyin Şimşek, Birlik Denetim Kurulu Üyeleri: İsmail Öz, Sedat Karagöz, Velittin Yenialp, Sami Dursun Doğan, Ali Çalışkan ve Birlik Disiplin Kurulu Üyeleri: Yusuf Kurul, Hüseyin Değirmenci, Yüksel Uzun, Kemal Istık, Tolgahan Demir katıldı.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Vali, Ersin, Yazıcı, AESOB, yönetimi, ile, biraraya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı