Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:00 Bu haber 1313 kez okundu
 
Ürününüzü sosyal medyada fenomenler tanıtsın
Influencer marketing, ürününün yada markanın doğru kişiler tarafından hedef kitleye doğru yansıtılması için oluşmuş bir yapıdır. Kapsama alanı ürüne göre seçilen hedef kitledir.
- Haberi
Ürününüzü sosyal medyada fenomenler tanıtsın

Örneğin; bir oyuncak tanıtımı yapılacak hedef kitle uygun yaş grubu ve anneler olmalıdır. Influencerlar ise bu işi yapan kişilerdir yani halkın içinden biri, tanınmış, samimi, önerileri dikkate alınacak, etki bırakabilecek birileri, bu kişiler genellikle Twitter, Instagram, Facebook, Linkedin ve benzeri ağlar üzerinde tanınmış kişilerdir. Bu kişileri platformuna göre ürününüzü yazılı sözlü videolu ya da fotoğraflı tanıtabilirler. Burada görsellik, kişilerin ürünlerin kullanılıp onaylandığına ikna edilmesi en önemli olgudur.

Marketing kendi başına ticari bir oluşumdur ve bu oluşum kendi içinde birçok temel kuramı hedef alır. Influencer Ajansı marketing metodunun 4 temel kuramına oldukça önem verir, bunlar :

  1. Önce influuencerlar bir süzgeçten geçirmeli ve önem sırasına göre dizmelisiniz daha sonra bunları değerlendirmeye almalısınız.
  1. Influencerlarla pazarlama içine girmek yani,  bu kişiler hedef kitlenin marka, kullanım ve ya fiyat gibi özelliklerine dair farkındalığı artar.
  2. Influencerlarla belirli kampanyalar içinde olmak yani hedef kitlenin o Pazar alanında dikkatini çekmek ve ürünle ilgili bir güven aşılamak.
  3. Influencerları marka ve ya firmanın öncüsü haline getirip takipçilerini kişiyi savunacak adeta taraftar ruhunu oluşturmak.

Neyse ki tüm bu analizleri sizin için yapabilecek birçok influencer ajansı mevcut. Bir ajansla anlaşın sonra onlar bu analizleri yapsın siz de reklamınızın tadını çıkarın. Reklamınız için doğru fenomen seçilir belirli bir kitleye ulaştırılır, kitle ürünü benimser ve böylece internet üzerindeki görünürlüğünüz de atmış olur.  Size bu kadar kolay pazarlama yapacak, sizin zirveye taşınmanıza yardımcı olacak o kişileri kolayca bulmak ajanslardan geçer (Bknz. http://www.temagency.com/).

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ürününüzü, sosyal, medyada, fenomenler, tanıtsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı