Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 12:19 Bu haber 2745 kez okundu
 
UNWTO'dan "Dünya Turist Tanımlama Sistemi"
Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), COVID-19’un ardından güvenli ve kesintisiz seyahat etmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir uygulamanın lansmanı için Wanderlust World ile ortaklık kurdu.
TURİZM Haberi
UNWTO'dan

Dünyadaki birçok ülke pandemi sürecinde, seyahat kısıtlamalarını hafifletmeye başladığından, Birleşmiş Milletler uzman ajansı sektörün sorumlu bir şekilde yeniden başlatılmasını memnuniyetle karşıladı. Aynı zamanda, UNWTO bu belirsiz zamanlarda turizme duyulan güvenin korunmasının önemini vurguladı.
“Turizmin yeniden başlatılması temkinli ve sorumlu bir şekilde yönetilmeli, halk sağlığı birincil endişe ve inovasyondan tam olarak yararlanılmalıdır.” açıklaması yapıldı.
Yeni “DÜNYA TURİST TANIMLAMA” Uygulaması, hem turistlerin hem de destinasyonların yeni taleplerini karşılamak için geliştirilen  ve UNWTO turizmin toparlanmasını sağlamak için birlikte çalışan bir dizi girişimden biridir. App turistler tek bir yerde önemli belgelerin dijital kopyalarını taşımak için izin veriyor. Bu, turistlerin gelişini daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli hale getirecektir. Bu uygulama aynı zamanda dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı riskini azaltmak için tasarlanmıştır.
UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili şunları söyledi: “Turizmin yeniden başlatılması milyonlar için, özellikle geçim kaynakları sektöre bağlı olanlar için yeni bir fırsat getiriyor. Bu yeniden başlama ihtiyatlı ve sorumlu bir şekilde yönetilmeli, halk sağlığı temel kaygıyla ve inovasyondan tam olarak yararlanılmalıdır. DÜNYA TURİSTİK TANIMLAMA uygulaması, uluslararası sınırlar arasında seyahat etmeyi kolaylaştıracak, turizme olan güveni artıracak ve  sektörün iyileşmesi için gerekli temelleri atabilecektir.
Mevcut krizin başlangıcından bu yana UNWTO, COVID-19’un turizm üzerindeki etkisini hafifletmek ve sektörü daha iyi ve daha güçlü toparlanmaya hazırlamak için inovasyon gücünü desteklemektedir.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: UNWTO'dan, "Dünya, Turist, Tanımlama, Sistemi",
Yorumlar
Haber Yazılımı