Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:49 Bu haber 4533 kez okundu
 
Ulucan’dan kursiyerlere ziyaret
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN ve eşi Selda ULUCAN, “Çiçekleri Soldurmayalım” proje kapsamında eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
Ulucan’dan kursiyerlere ziyaret

Risk altında bulunan çocukların, suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması, mesleki beceri ve iş imkânı verilerek topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması amacıyla, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Çiçekleri Soldurmayalım” isimli proje kapsamında eğitim kursları düzenleniyor.
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ait Kepez İlçesi Fabrikalar Mahallesi Hasan Tahsin Caddesi Gürcan Apartmanı No:14' de bulunan binada 4 Derslikte; Yiyecek İçecek Hizmetleri Aşçı Yardımcısı, Pasta Yapımı ve Sunumu, Rezervasyon Elemanı, Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri alanlarında (her kurs için 25 çocuk olmak üzere) toplam 100 kursiyer 09 Aralık 2019 Pazartesi günü mesleki eğitim kurslarına başladı.
Mesleki eğitim kurslarından Rezervasyon Elemanı Kursu’ndan, 10 Şubat 2020 tarihinde 22 kursiyer mesleki eğitim kurslarını başarıyla tamamladı. Halen Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri Kursunda 20 kursiyer, Yiyecek İçecek Hizmetleri Kursunda 18 kursiyer, Pasta Yapımı ve Sunumu Kursunda ise 19 kursiyer eğitimlerine devam ediyor.
10 Şubat günü Rezervasyon Elemanı Kursunu tamamlayan öğrencilerin son kurs gününde, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN ve eşi Selda ULUCAN, Fabrikalar Mahallesi Hasan Tahsin Caddesi üzerinde bulunan kurs merkezini ziyaret ederek, kursiyerlerle birebir görüşmeler yaptılar.
Ziyaret esnasında kursiyer çocuklar uygulamalı eğitimde öğrendikleri ve yaptıkları çalışmaları sergileme fırsatı buldular.
Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Ulucan’dan, kursiyerlere, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı