Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 19:37 Bu haber 6559 kez okundu
 
Ulucan’dan 24 Kasım mesajı
Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerin gününü kutlayan bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Ulucan’dan 24 Kasım mesajı

Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda; "Gelecek nesillerin yetişmesinde büyük rol oynayan, milletinin ruh ve karakterine biçim veren, bugünün mimarı, yarınların hazırlayıcısı, her türlü fedakârlığı gösteren öğretmenlerimize olan sevgi ve saygımızı yad ettiğimiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Dünyanın en onurlu mesleklerinin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Bizler, hayatın merkezine insanı alan, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla hareket eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Bireyden aileye tüm toplumu yetiştiren, geliştiren kısaca bir ülkenin geleceğini kuran öğretmenlerdir. Büyük Atatürk'ün “Yeni nesli, Cumhuriyet'in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” sözünde de vurguladığı üzere; geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bilimin ışığında aydınlatarak, vatanını, milletini, bayrağını, ülkesini seven, sağlam karakterli, sorumluluk sahibi, gerekli bilgi ve donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmek, Türkiye Cumhuriyetini Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak öğretmenlerimizin emeği ve gayreti ile olacaktır.
Sevgili Öğretmenlerimiz; Sizler, bilgi, davranış ve tecrübelerinizle Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini inşa ediyorsunuz. Bir devletin kalkınması, toplumun huzur ve refahı, bireylerin kişisel, sosyal, tutum ve davranışları eğitimle doğru orantılıdır. Bilimsel düşünmeyi esas alan, iradesini özgürce kullanan, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, gönülleri vatan ve bayrak sevgisi ile dolu, milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı nesiller yetiştiği yerde daha az suçun işleneceğine ve bu vesile ile kolluk kuvvetlerine daha az görev düşeceğine inanıyorum.
Bu vesile ile; cesaretini ve özgüvenini hiçbir zaman yitirmeyen fedakâr ve onurlu, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın eğitiminde ve yarınlara hazırlanmasında kutsal bir rol alan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü içtenlikle kutlar, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve şehitlik mertebesine ulaşmış öğretmenlerimizi rahmet ve minnet ile anar, emekli ve halen görevleri başında bulunan öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diler, saygılarımı sunarım" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Ulucan’dan, 24, Kasım, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı