Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 10:03 Bu haber 5723 kez okundu
 
Ulucan 29 Ekim’i kutladı
Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
KÜLTÜR Haberi
Ulucan 29 Ekim’i kutladı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosundan yayınlanan mesajda, Ulucan; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkomutanlığında, kazanılan milli mücadelenin, Cumhuriyet ile taçlandırılışının 96. Yıldönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz ortak iradesiyle kaderlerini kendi elleriyle ve kanlarıyla yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur. Milletimizin yok olmakla karşı karşıya kaldığı umutsuzluk günlerinden, tüm zorluklara ve imkânsızlıklara rağmen topyekün yeniden var olma savaşını verdiği Milli Mücadele sonunda elde ettiği bağımsızlığın adıdır Cumhuriyet. Bu kutlu mücadele, tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olarak tarihe geçmiştir.
15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde ülkemizi işgal etmeyi çalışan hainlere karşı, Devlet büyüklerimizin feraseti ve milletimizin tıpkı milli mücadele döneminde olduğu gibi aynı ruh ve inançla canı pahasına ortaya koyduğu mücadele ile sonuçsuz kalmış, milletimiz bir kez daha tüm dünyaya vatan sevgisinin ve bağımsızlık sevdasının ne olduğunu göstermiştir.
Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyet,  milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin en büyük kanıtıdır. Bu millet sahip olduğu yüce değerlerine her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan yeminli ve inançlı bir millettir. Milletimiz, iç barışımızı, bütünlüğümüzü bozmaya, birlik ve beraberliğimizi zaafa uğratmaya çalışan, kardeşliğimize kasteden, tek vatan, tek bayrak, tek devlete karşı olan bölücü, yıkıcı her türlü tehdit ve yapıya karşı kararlı bir şekilde gereken cevabı geçmişte olduğu gibi bugün de vermektedir. Bu bilinçle devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirme gayretindeyiz.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramı’mızın, 96. Yıl dönümünü kutluyorum” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Ulucan, 29, Ekim’i, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı