Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 11:07 Bu haber 3835 kez okundu
 
Ultra maraton gün sayıyor
08 Şubat 2020 Pazar günü 4 etap halinde koşulacak olan Manavgat Ultra Maratonu için Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında koordinasyon toplantısı düzenlendi. Manavgat'ın tarihi ve doğal güzelliklerinin arasında gerçekleşecek olan koşularda hiçbir sorun yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını ifade eden Kaymakam Yiğit, koşulara katılacak olan yarışmacılara başarılar diledi.
SPOR Haberi
Ultra maraton gün sayıyor

Manavgat Ultra Maraton 2020 08 Şubat 2020 Pazar günü Manavgat Şelalesi'nde verilecek start ile koşulacak. 6 kilometrelik Naras Köprüsü, 12 kilometrelik Seleukia Patika, 38 kilometrelik Oymapınar Dağ ve 66 kilometrelik Manavgat Ultra Trail etaplarından oluşan koşulara, toplamda 221'i bayan olmak üzere yaklaşık 800 sporcunun katılması bekleniyor.
Pazar günü gerçekleştirilecek Manavgat Ultra Maraton için Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Manavgat İlçe Jandarma Komutanı İlker Özcan, Manavgat İlçe Spor Müdürü Süleyman Karakaya, Manavgat İlçe Orman İşletme Müdürü Sedat Çalış, DSİ Manavgat Şube Müdürlüğü, Oymapınar Barajı İşletme Müdürlüğü ve Manavgat Belediyesi yetkilileri ile organizatör Etem Şeker katıldı.
Toplantıda konuşan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, bu tür yarışların Manavgat'ın tanıtımına büyük katkı sağladığını belirterek, yapılacak koşuların güven içinde gerçekleştirilmesi için her türlü tedbirin alınacağını söyledi. Kaymakam Yiğit, yarışmaya katılacak olan sporculara başarılar diledi.
Manavgat Ultra Maraton organizatörü Etem Şeker ise şu ana kadar 4 etapta gerçekleştirilecek koşulara yaklaşık 800 sporcunun kayıt yaptırdığını ve bu sporcuların 221'nin ise bayan olmasının sevindirici olduğunu ifade ederek, “Bu yıl düzenlenen maratonda ayrıca Türkiye'de bir ilki gerçekleştireceğiz. İlk defa koşucular 185 metre yükseklikte baraj üzerinde koşma keyfini yaşayacaklar. Başta Kaymakamımız Dr. Mustafa Yiğit olmak üzere ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürlerine verdikleri katkı için teşekkür ediyorum. İnşallah güzel bir günde güzel bir yarış gerçekleşecek” dedi.
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Ultra, maraton, gün, sayıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı