Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 13:52 Bu haber 4686 kez okundu
 
Ufka Yolculuk Yarışması Manavgat ödülleri verildi
Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından yurt genelinde düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasında Manavgat İlçe Ödülleri, Ufka Yolculuk Manavgat Temsilciliği tarafından düzenlenen iftar programı ile hak sahiplerine verildi.
YAŞAM Haberi
Ufka Yolculuk Yarışması Manavgat ödülleri verildi

 

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından yurt genelinde düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasında Manavgat İlçe Ödülleri, Ufka Yolculuk Manavgat Temsilciliği tarafından düzenlenen iftar programı ile hak sahiplerine verildi.

Türkiye’de yaklaşık 600 bin, Antalya’da ise 20 bin kişinin müracaat ettiği Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının Manavgat İlçe Ödülleri, Evliya Çelebi Turizm Anadolu ve Meslek Lisesi Turizm Otelcilik Uygulama Oteli’nde düzenlenen iftar programı ile hak sahiplerine verildi. Programa Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, Akdeniz Dinamik Gençlik ve Spor Derneği ile Ufka Yolculuk yetkilileri, yarışmada dereceye girenler, aileleri ve davetliler katıldı.

Program Hasan Fehmi Boztepe Camii Müezzin Kayyımı İsmail Urhan’ın Kur’an tilaveti ile başlarken, programın açılış konuşmasını Ufka Yolculuk Manavgat Koordinatörü Dr. Harun Durmuş Yılmaz gerçekleştirdi.

7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının Nisan ayında yapılan Antalya İl Ödüllerinin ardından Manavgat İlçe Ödüllerinin dağıtımı için bir araya geldiklerini ifade eden Ufka Yolculuk Manavgat Koordinatörü Dr. Harun Durmuş Yılmaz, “7 sene önce başlayan yolculuğumuzda Türkiye genelinde ve birçok ülkede düzenlediğimiz yarışmalarda her sene farklı konuları ele aldık. Bu sene ise günümüzde tüm toplumların üzerinde kafa yorduğu, eksikliğini htiği güzel ahlak konusuyla sizlerin karşısına çıktık. İslâm Dini kadar, güzel ahlaka önem veren bir başka din veya düşünce sistemi göstermek mümkün değildir.

Öyle ki Peygamber Efendimizin hadislerinde “İslâm, güzel ahlâktır”, “Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim”, “Müminlerin imanca en kamil olanı, ahlâkı en güzel olanıdır”, “İnsanları en çok cennete girdiren şey Allah Korkusu ve Güzel Ahlaktır” buyurarak konunun önemini bizlere bildirmiştir” diye konuştu.

Ahlakı güzelleştirmenin herkesin en önemli görevi olduğuna dikkat çeken Dr. Yılmaz, “Bu sene gerek güzel huylan gerekse kötü huyları öğrenebilmek için bu yarışmayı bir vesile kıldık. Böylece birey olarak hepimizin bilge, kamil ve toplum için faydalı bir insan olmasını amaçladık” dedi.

Düzenlenen yarışma hakkında bilgiler aktaran Dr. Yılmaz, “Bizlerden desteklerim esirgemeyen Başta Sayın Kaymakamımıza, Müftümüze, Milli Eğitim Müdürümüze, Okul Müdürlerimize sınavda herhangi bir karşılık beklemeden sadece Allah rızası için gözetmenlik yapan öğretmenlerimize, hocalarımıza, gönüllülerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya genelinde en fazla katılım yapan ilçeler arasında 4. fakat en fazla derece alan ilçeler arasında da birinci olduklarını vurgulayan Dr. Yılmaz, “Manavgat’ımızda 9 ayrı sınav merkezinde toplamda 42 salonda yazılı sınavımızı gerçekleştirdik. Antalya il hediyelerinin üç kategoride toplamda 9 tanesini alarak ta il bazında birinci ilçe olduk. Bu sınavda ilçemizde dereceye giren öğrencilerimizle Antalya'da il ödül törenine beraber katıldık. Bizleri gururlandırdılar. Öncelikle kendilerine, onların imtihana katılmalarına vesile olan, onları teşvik eden öğretmenlerine ve yine onları destekleyen velilerine de ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Dr. Yılmaz, bu sene okullar bazında da dereceye giren öğrencilere de madalya dağıtacaklarını belirterek, “Bu sayede öğrencilerimizin böyle sosyal faaliyetlere daha fazla ilgi göstereceklerini düşünüyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından İlkokul kategorisinde dereceye giren; Milli Egemenlik İlkokulundan Muhammed Mustafa Çankaya, Karacalar Fatma Pakize Turhan İlkokulundan Tarık Ekmel Avcı, Çağlayan İlkokulundan Polat Altınoklu, Milli Egemenlik İlkokulundan Sare Ekici ve Milli Egemenlik İlkokulundan Sudenaz Ataman ile sınavda görev alarak destek olan öğretmenler; Behice Çetin, Fatma Kara, Kübra Uzundal, Tuğba Yılmaz, Tuba Bakırcı Alkan, Mervenur Sümer, Fatma Acar Özel ve Cemal Canpolat’a ödülleri ve teşekkür plaketlerini Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla takdim ederken, Atilla’ya da Mehmet Merdun plaket verdi.

Ortaokul kategorisinde dereceye giren; Hacı Şayeste- Mustafa Güneş Ortaokulundan Eda Kara, Hacı Şayeste- Mustafa Güneş Ortaokulundan Yağmur Çetin, Hacı Şayeste- Mustafa Güneş Ortaokulundan Gözde Tüzer, Şehit Uğur Yıldız İmam Hatip Ortaokulundan Berkay Alpar ve Özel Manavgat Ayyıldız Ortaokulundan İkra Naz Kaya ile sınavların yapıldığı okulların müdürleri; Zeynep Yükselten, Süleyman Şahin, Mehmet Bayram, Mustafa Yılmaz, Kamil Şahin, Nadir Arslan, Ümmühani Kaplan, Hasan Kırteke ve Erol Yazıcı’ya ödülleri ve teşekkür plaketlerini Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir takdim ederken, Sarıdemir’e ise Ahlak ve Kültür Çevre Derneği Başkanı İbrahim Ceylan plaket verdi.

Lise kategorisinde ise dereceye giren öğrenciler; Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mehmet Emin Turgut, Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mahmut But, Namık Karamancı Fen Lisesinden Rukiye Uzan, Namık Karamancı Fen Lisesinden Yusuf Talha Gül ve Manavgat Anadolu Lisesinden Selçuk Çetin ile Ufka Yolculuk Bilgi Yarışmasının sponsorları; Ali Gemici, Ali Öz, Hasan Dilek, Mehmet Kalkan, Ali Turgut, Ahmet Yılmaz, Bekir Çakır, Abdullah Güney ve Yüksel Öz’e ödül ve teşekkür plaketlerini Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit takdim etti. Kaymakam Yiğit’e ise plaketini Ufka Yolculuk Antalya İl Sorumlusu Adem Aydın verdi.

Ödül töreninin ardından konuklar iftar yemeğine geçtiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ufka, Yolculuk, Yarışması, Manavgat, ödülleri, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı