Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 17:40 Bu haber 2482 kez okundu
 
U17 Milli Takım Heyeti Kaymakam Yiğit’i ziyaret etti
20-26 Mart tarihleri arasında Manavgat’ta yapılacak olan U17 UEFA Elit Tur Müsabakaları için Manavgat’a gelen U17 Türkiye Milli Takımının Teknik Direktörü Turhan Sofuoğlu, U16 Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Yıldırım ve Genç Milli Takımlar İdari Görevlisi Mert Giray, Türkiye Futbol Federasyonu Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü Koordinatörü Oğuz Çetin ile birlikte Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i makamında ziyaret etti.
SPOR Haberi
U17 Milli Takım Heyeti Kaymakam Yiğit’i ziyaret etti

20-26 Mart tarihleri arasında yapılacak olan U17 UEFA Elit Tur Müsabakaları için Manavgat’a gelerek The Sense De Luxe Otel’e yerleşen U17 Türkiye Milli Takımı, Evrenseki’de bulunan Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde Teknik Direktör Turhan Sofuoğlu yönetiminde antrenmanlarına devam ediyor.

Müsabakalar öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü Koordinatörü Oğuz Çetin; U17 Milli Takım Teknik Direktörü Turhan Sofuoğlu, U16 Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Yıldırım ve Genç Milli Takımlar İdari Görevlisi Mert Giray ile birlikte Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i makamında ziyaret ederek takımın çalışmaları hakkında bilgi verdi ve Kaymakam Yiğit’i karşılaşmalara davet etti.

U17 UEFA Elit Tur Müsabakalarının Milli Takımın Avrupa Şampiyonası’na katılması için bir ön basamak niteliğinde olduğunu ifade eden Türkiye Futbol Federasyonu Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü Koordinatörü Oğuz Çetin, Kaymakam Yiğit’ten, Ay Yıldızlı Milli Takımın karşılaşmalarının yapılacağı gün ve saatlerde taraftar desteği için katkı beklediklerini söyledi.

Taraftarın takımı motive eden bir unsur olduğuna dikkat çeken U17 Türkiye Milli Takımının Teknik Direktörü Turhan Sofuoğlu ise özellikle gençler olmak üzere Manavgatlı sporseverlerin milli takıma destek vermesini istediklerini söyledi.

İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Kürşat Kutalmış Şenol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya’nın da hazır bulunduğu ziyarette Kaymakam Yiğit, U17 Türkiye Milli Takımına eleme müsabakalarında başarılar dileyerek, “Böylesi bir organizasyonun Manavgat’ta yapılıyor olması ve gençlerimizin Elit Tur’dan çıkarak Avrupa Şampiyonası’nda başarılı bir sonuç alması bizleri mutlu edecektir. Bu bağlamda bize düşen bir görev varsa bunu seve seve yerine getirmeye hazırız. İlgili birimlerimiz arasında gerçekleştirilecek koordinasyonla maç günlerinde taraftar desteğinin sağlanacağına inanıyorum. Zaten sporsever Manavgat halkımızın Ay Yıldızlı gençlerimize moral vermek için statta yer alacağını düşünüyorum” dedi.

Ziyarette U17 Türkiye Milli Takımının Teknik Direktörü Turhan Sofuoğlu Kaymakam Yiğit’e futbolcuların imzaladığı 15 numaralı Milli Takım formasını hediye ederken, Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü Koordinatörü Oğuz Çetin İlçe Milli Eğitim Müdür Muammer Sarıdemir’e 10 numaralı formayı, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Kürşat Kutalmış Şenol’a 7 numaralı formayı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya’ya ise 8 numaralı formayı hediye etti.

AY YILDIZLI GENÇLER ŞEHİTLERİ UNUTMADI

20 Mart’ta İtalya, 23 Mart’ta Avusturya ve 26 Mart’ta Romanya ile karşılaşacak olan U17 Türkiye Milli Takımı, Evrenseki’de bulunan Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde Sofuoğlu yönetiminde çalışmalarını sürdürürken, Ay Yıldızlı gençler 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle antrenmana Türk Bayrağı ile çıkarak, vatanı uğuruna canını feda eden şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu ve dua okudu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: U17, Milli, Takım, Heyeti, Kaymakam, Yiğit’i, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı