Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 10:49 Bu haber 7343 kez okundu
 
Türkiye'nin en iyi çiçekçileri seçilecek
TÜRKIYE genelinde 1200’den fazla üyesi bulunan Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Çiçekçiliğin En’leri Ödül Töreni' ile en iyi çiçekçiler seçilecek.
DÜNYA Haberi
Türkiye'nin en iyi çiçekçileri seçilecek

 


Türkiye’de çiçekçilik sektörünün gelişmesi ve teknolojik gelişmelere hızlı biçimde entegre olması için faaliyetlerini sürdüren TÇB, her yıl Ekim ayında eğitim semineri ve ödül töreni düzenliyor. Bu yıl 6'ncısı düzenlenecek olan seminer 15-16 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek. Ödül töreninde; 8 ana kategoride ve 7 alt kategoride toplamda ise 15 dalda Türkiye’nin en iyi çiçekçileri ödüllendirilecek. TÇB Başkanı İsmail Başaran, “Türkiye ekonomisinin canlanmasında çiçekçilerin azımsanmayacak derecede katkısı bulunuyor. Çiçeklerle duygu ve düşüncelerimizi mükemmel biçimde ifade ediyoruz. Acı ve tatı günlerde en özel armağan çiçekler oluyor. Bizler de bu sektörde hem ekonomiye katkı sağlıyoruz hem de insanlarımıza özel günlerinde en kaliteli çiçekleri sunmak için çaba harcıyoruz.” dedi. Çiçekçiliğin En’lerini seçtikleri ödül töreni ve eğitim seminerlerinin artık geleneksel bir hale geldiği belirten Başaran, “Bu yıl 6'ncı kez çiçekçilerimizle bir araya geleceğiz. Toplamda 15 kategoride en iyi çiçekçiler seçilecek. Tören çiçekçilerimiz için büyük bir moral ve motivasyon oluşturuyor” dedi.

TEKNOLOJİYLE ADAPTASYON ÖNEMLİ
Her sektörde olduğu gibi çiçekçilik sektöründe de teknolojiye adaptasyonu önemsediklerini söyleyen Başaran, “Türkiye’nin en büyük çiçekçilik organizasyonu olarak faaliyet gösteriyoruz. Elektronik ticaret hızla büyüyor. 2021 yılında e-ticaret haciminin 4,2 trilyon doları bulması bekleniyor. Bu alanda elbette çiçekçilerin de yer alaması gerekiyor. Bunun için kurduğumuz ÇiçekFilosu ile çiçekçilerimizi e-ticaretin gerekliliklerine adapte olmasına ve e-ticaret hacminden pay almalarına da katkı sağlıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Türkiye'nin, en, iyi, çiçekçileri, seçilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı