Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 02:03 Bu haber 4147 kez okundu
 
Türkiye güven huzur uygulaması (2020-1) yapıldı
Yeni yılın ilk 'Güven ve Huzur Uygulaması' geçtiğimiz hafta cuma günü yapıldı.
ASAYİŞ Haberi
Türkiye güven huzur uygulaması (2020-1) yapıldı

Antalya il genelinde genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması, terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi, şahsa ve mala karşı işlenen suçların faillerinin yakalanması, taşınması ve bulundurulması yasak olan her türlü maddenin ele geçirilmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamaları ve her zaman ve her yerde güvenlik güçlerinin varlığını vatandaşa htirmek amacıyla 'Güven ve Huzur Uygulaması' YAPILDI.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak Türkiye Güven Huzur Uygulaması'na toplam; 1343 personel, 230 ekip, 2 deniz aracı 2 hava aracı ve 2 dedektör polis köpeği katıldı.
Şehir giriş/çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 47 sabit uygulama noktası ve 239 umuma açık yerde şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılan uygulamaların sonucunda; 21.904 kişi sorgulandı.
 Uygulamada 97 aranan şahıs yakalanırken, 6.138 araç kontrol edildi, 149 araca 193.665 TL para cezası uygulandı, 37 araç trafikten men edildi, 7 adet çalıntı araç yakalandı, 229 işyeri, 71 tekel bayii kontrol edildi, 7 işyerine cezai işlem uygulandı ve 245 metruk bina kontrol edildi. Uygulamada ayrıca 1 adet tüfek ile esrar ve  metamfatemin maddeleri ele geçirildi.
Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; 'Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız aynı kararlılıkla bundan böylede devam edecektir' denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Türkiye, güven, huzur, uygulaması, (2020-1), yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı