Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 14:00 Bu haber 3186 kez okundu
 
Turizm Fakültesi'nde fidan dikimi
Karasan Çevre Vakfı tarafından temin edilen ağaçları dikmek üzere Turizm Fakültesi Dekanı Hacer Bakır Sert öncülüğünde, Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi bahçesini daha yeşil ve öğrenciler için daha güzel ve huzurlu bir hale getirmek için yaklaşık 300 fidan dikildi. Dikime Matso Turizm Fakültesi öğrencileri yanısıra Ulukapı Merkez İlkokul öğrencileri katıldı.
YAŞAM Haberi
Turizm Fakültesi'nde fidan dikimi

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert; ''Fakültemizin bahçesine; öğrencilerimizin dalından meyve toplamanın tadına varabilmesi için meyve ağaçlarının, gölgesinde dinlenebilmeleri için gölge yapacak ağaçların fidanlarını ektik. 

Fidanların tedariğini sağlayan ve ekiminde destek olan Karasan Çevre Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal Enhoş'a ve Vakıf Yönetimi'ne çok teşekkür ederiz. 
Ayrıca fidan dikiminde yanımızda olan Ulukapı İlköğretim Okulu öğretmenleri ve öğrencilerine, fakülte öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize çok teşekkür ederiz'' dedi.
Karasan Çevre Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal Enhoş; “Vakfımız 5 Nisan 2019 da resmi çözel kişiliğini kazandı. Bize emanet edilen varlığı Manavgat ve çevresi daha sonrası tüm Türkiye'de çevresel faaliyetlerde kullanmak için yola çıktık. İlk etkinliğimiz Manavgat Turizm Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi bahçesini ağaçlandırması oldu. Yaklaşık olarak 300 fidan dikimi yaptık, kanaatimce bundan 5 sene sonra bu fidanlar kendilerini burada fevkalade gösterecekler. Katılan arkadaşlara teşekkür ediyoruz. 
Katkıda bulunan Manavgat Belediyesi Başkan yardımcısı Halis Bey, Park Bahçe işleri Müdürü Engin Bey, Ziraat Mühendisi Özkan Bey Çevre Mühendisi Zeynep hanıma, dekanlarımıza ve sekreterimiz Hasan beye teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Turizm, Fakültesi'nde, fidan, dikimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı