Haber Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 12:24 Bu haber 3271 kez okundu
 
Turizm'de iyi haberler gelmeye başladı
MATSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, turizme yönelik sevindirici haberlerin gelmeye başladığını belirterek 16-18 Mart tarihlerinden gerçekleşecek olan 2021 Mit Moskova Fuarına fiziki olarak katılarak Manavgat -Side Turizm destinasyonunu tanıtacaklarını söyledi.
EKONOMİ Haberi
Turizm'de iyi haberler gelmeye başladı

MATSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Şubat Ayı mizan, gelir ve gider bütçesi, durum analizi ile 2020 yılına ait tahmini gelir bütçesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.  Meclis toplantısında konuşan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, pandemi sürecinde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve turizm sezonuna yönelik yapılan hazırlıklara değindi.

MANAVGAT -SIDE TURIZM DESTINASYONU TANITACAĞIZ
16-18 Mart tarihlerinden gerçekleşecek olan Mit Moskova Fuarının fiziki olarak gerçekleşeceğini belirten Başkan Boztaş, “konuyla ilgili Turizm Bakanlığından yazının gelmesinin ardından Mit Moskova 2021 Turizm Fuarına katılarak Manavgat -Side Turizm destinasyonumuzu tanıtma kararı aldık” dedi.

TURIZMDE SEVINDIRICI HABERLER GELMEYE BAŞLADI
Turizmde yönelik sevindirici haberlerin gelmeye başladığını ifade eden Başkan Boztaş, Rusyadan ve iran’dan gelen haberler güzel. 1 Mart itibari Antalya’ya Rusya’nın 6 farklı bölgesinden charter uçuşların başlayacak. Nisandan da sonra Avrupa’nın açılamasını bekliyoruz”diye konuştu.Başkan Boztaş, geçen yıla göre turizmin iyi olmasını beklediklerini kaydetti.

KENT EKONOMISININ ÇEŞITLENMESI IÇIN ÇABA GÖSTERIYORUZ
İlçe ekonomisin çeşitlenmesi için çaba gösterdiklerini hatırlatan Başkan Boztaş, “Göreve geldiğimizden bu yana turizm ve ticaretin yanı sıra kentimizde ekonominin çeşitlenmesi için çaba gösteriyoruz. Kentimizde tarımın yatırım yapılabilir sektör olması, Manavgat Organize Sanayi Bölgesinin kurulması, Manavgat’a bir üniversite kazandırılması, kentin ihracat potansiyelinin artırılması gibi bir çok alanda çaba gösteriyoruz göstermeye de devam edeceğiz” dedi.

MANAVGAT TROPIKAL MEYVE KONUSUNDA BIR ÜST OLMA YOLUNDA ILERLIYOR
Tarımın yatırım yapılabilir sektör olması amacıyla çeşitli raporlar hazırladıklarını hatırlatan Başkan Boztaş, MATSO olarak hazırladıkları raporlar ile yatırımcıya yol gösterici olduklarına vurgu yaptı.  Başkan Boztaş Manavgat’ın son 5 yılda tarımda ciddi bir ivme kazandığını tropikal meyve konusunda bir üst olma yolunda ilerlediğini söyledi.

TARIMDA ÜRÜN ÇEŞITLENDIRILMELI
Manavgat’ta tarımda ürün çeşitlendirmesinin önemine vurgu yapan Başkan Boztaş, muz yetiştiriciliği ve Ejder meyvesi yetiştiriciliği raporlarının ardından çilek yetiştiriciliği konusunda rapor hazırlığında olduklarını söyledi.

ÇELIK VE TOPRAKSIZ TARIM
Başkan Boztaş,  “MATSO olarak çilek yetiştiriciliği konusunda rapor hazırlıyoruz. Gelecek hafta Akdeniz Üniversitesinden Nafiye Adak Hocamız topraksız tarım çilek yetiştiriciliği konusunda seminer verecek” diye konuştu. 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Turizm'de, iyi, haberler, gelmeye, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı