Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 10:05 Bu haber 9377 kez okundu
 
Turizm çalışanlarına toplu konut müjdesi
24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Ak Parti’den yeniden Antalya Milletvekili adayı olan Av. Mustafa Köse, seçim çalışmaları nedeniyle geldiği Manavgat’ta turizm çalışanları ile bir araya geldi. Turizm çalışanlarına toplu konut sözünün gerçekleşme yolunda olduğunu ifade eden Köse, “Uzun süredir planlanan toplu konut yapımı için geri sayım başladı. Turizm fakültesinin karşısında bulunan alanda TOKİ tarafından kısa bir zaman sonra turizm çalışanları için toplu konut yapılacak” dedi.
SİYASET Haberi
Turizm çalışanlarına toplu konut müjdesi

27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için Manavgat’ta seçim çalışmalarına devam eden Ak Parti Antalya Milletvekili Adayları Av. Mustafa Köse ve Ercan Mekteplioğlu turizm çalışanları ile bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi. Seçim gezisinde Köse ve Mekteplioğlu’na Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Kadın Kolları Başkanı Şeyda Karakaya, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Göktaş ve partililer eşlik etti.

Turizm çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen ziyaretin ardından gece geç saatlerde Ak Parti Manavgat Seçim Koordinasyon Merkezine gelen Av. Mustafa Köse burada partililerle bir araya gelerek sohbet etti.

Manavgat SKM’de gazetecilerin sorularını cevaplayan Ak Parti Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Köse, prim ve yıl süresini doldurduğu halde yaş nedeniyle emekli olamayan vatandaşlar ile ilgili henüz bir çalışma yapılmadığını ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda yapılacak bir çalışma olması halinde duyuru yaparak kamuoyunu bilgilendireceğini söyledi.

FETÖ ile mücadele sırasında bazı vatandaşların KHK ile görevden alındığını ancak suçsuz olduklarının mahkeme sürecinde ortaya çıkmasının ardından görevlerine iade edileceğini ancak idari soruşturma nedeniyle bu sürecin biraz zaman alabileceğini belirterek, “Biliyorsunuz ortaya çıkarılan Mavi Beyin olayı ile bazı vatandaşlarımızın mağdur duruma düştüğü tespit edildi. Bu durum nedeniyle KHK ile görevlerinden alınan bu vatandaşlarımız tekrar göreve alınacaklar. Ancak bu süreç hemen işlemiyor biraz zaman alıyor. Bu durumdaki vatandaşlarımız idari soruşturma sonucunda başkaca bir sebepten dolayı ilişikleri kesilmemiş olursa görevlerine zaman içerisinde iade edilecek, bu konuda hiç kimsenin tereddütü olmasın” diye konuştu.

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi sonrasında özellikle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı’nın hükümeti desteklemesi ile başlayan sürecin toplum tarafından takdirle karşılandığını ifade eden Köse, “Biz insanları siyasi görüşlerine göre ayırmıyoruz. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yaşanan Yenikapı ruhu, insanlarımızın uzun zamandır beklediği, arzu ettiği bir girişimdi. Özellikle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin devletin bekası konusunda aldığı tavır takdir topladı. Seçim sürecinde Büyük Birlik Partisi’nin de Cumhur İttifakına destek vermesi doğal olarak halkın dikkatini çekti ve eğilimini Cumhur İttifakına yöneltti. Bunu Manavgat’ta gerçekleştirdiğimiz seçim çalışmalarında da görüyoruz, halkımızın büyük bir teveccühü var, inşallah seçim günü bunu sandığa da yansıtacaklar” diye konuştu.

TURİZM ÇALIŞANLARINA TOPLU KONUT MÜJDESİ

İlk defa 2010 yılında dönemin Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak tarafından ortaya atılan ve turizm çalışanlarının uygun koşullarda ev sahibi olmasının planlandığı toplu konut projesinde sona gelindiğini belirten Köse, “Manavgat’ta TOKİ tarafından turizm çalışanlarına yönelik yapılması planlanan toplu konut projesinde arsa sıkıntısı yaşandı. Arsa problemini çözdük, Ak Parti İlçe Başkanımız Hasan Öz’ün de belirttiği gibi Turizm Fakültesi’nin karşısında bulunan arsada toplu konutlarımızın yapımına en kısa sürede başlanacak. Yapılacak toplu konut sayısı ise alınacak ön müracaatlarla belirlenecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizm, çalışanlarına, toplu, konut, müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı