Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 11:33 Bu haber 3467 kez okundu
 
Turistlere aşure ikramı
Titreyengöl Turizm Bölgesinde bulunan Nashira Resort Hotel, Muharrem ayının 10’ncu gününde tesiste konaklayan yerli ve yabancı turistler için ‘Aşure Günü’ düzenledi. Otel bahçesinde kaynatılan aşure kazanından müşterilere ikram edilen aşure kısa sürede tükenirken, hayatlarında ilk defa aşure yiyen turistler aşurenin tadına hayran kaldı.
TURİZM Haberi
Turistlere aşure ikramı

Muharrem ayının 10’ncu günü, İslam kültürünün bir geleneği olan Aşure Günü’nde, Titreyengöl Turizm Bölgesinde bulunan 5 yıldızlı Nashira Resort Hotel’de tatillerini geçirmekte olan yerli ve yabancı turistlere aşure ikram edildi.

Otel bahçesinde kurulan kazanda kaynatılan aşure kazanına tesiste kalan misafirler yoğun ilgi gösterdi. Kimi misafir özçekim yaparken kimi müşteri de aşurenin pişirilme anının videosunu çekti. Aşurenin pişmesinin ardından dağıtıma geçilirken, turistler aşurenin tadına bakabilmek için uzun kuyruk oluşturdu. Hayatlarında ilk defa aşure yiyen yabancı turistler, aşurenin tadına hayran kaldı.

Aşure günü nedeniyle yaklaşık bin kişilik bir aşure hazırladıklarını belirten otelin aşçıbaşısı Ramazan Özdemir, “Muharrem ayının geleneği olan aşureyi tatilcilere ikram ettik. Aşure, toplumumuzu bir arada tutan dinamiklerden biridir. Böylesine anlamlı bir günde güzel bir etkinlik oldu. Herkes doya doya yedi. Herkesi, gelecek yıl düzenleyeceğimiz aşure etkinliğine bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turistlere, aşure, ikramı,
Yorumlar
Haber Yazılımı