Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 10:29 Bu haber 3811 kez okundu
 
Tüm Şebnemler yaşasın
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manavgat İlçe Örgütü, lösemi hastası Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şebnem Köseoğlu için kan ve kök hücre bağış kampanyası düzenledi. Kampanyaya CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de destek verdi.
YAŞAM Haberi
Tüm Şebnemler yaşasın

Daha önce yakalandığı ve tedavi gördüğü lösemi hastalığı tekrar nükseden Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Öğretim Görevlisi 29 yaşındaki Şebnem Köseoğlu için CHP Manavgat İlçe Örgütü tarafından kan ve kök hücre bağış kampanyası düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda Kızılay Kan Çadırı önünde düzenlenen kampanyaya CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ da destek verdi.

Herkesin bir gün kan ve kök hücresine ihtiyacı olabileceğini ifade eden CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, “Alanya’da bulunan Şebnem Köseoğlu gibi nice Şebnemler için Manavgat’ta da 2 Eylül’den 30 Ekim’e kadar bir kampanya başlamıştı. Biz de ilçe örgütü olarak, belediye başkanımız, Alanya ilçe örgütümüz ve vekilimizle beraber bu kampanyaya destek vermek amacıyla buradayız. Kan vermek hayat kurtarır. Bir gün kendimizin de, ailemizin de ihtiyacı olabileceği düşüncesiyle toplumda farkındalık yaratmak amacıyla hepimiz buradayız. Umarım Şebnem Köseoğlu ve Şebnem gibi tüm hastaların kan ve kök hücre bağışlarıyla hastalıklarına çare olunabilir. Toplumumuzu kan ve kök hücre bağışı kampanyasına davet ediyoruz” dedi.

Kampanyaya destek vermek amacıyla kan merkezinin önünde bulunduklarını ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, “Alanya’daki kızımız Şebnem Köseoğlu’nun ilik nakli için kan ve kök hücre bağışı için milletvekilimiz ve CHP’li kardeşlerimiz buradalar. Hep beraber kızımıza destek olmak, farkındalık yaratabilmek amacıyla buraya geldik, kanımızı verdik. Şebnem kardeşimiz gibi Türkiye’de tüm beklentisi olan dostlarımıza kayıtsız kalmamamız gerektiği yönünde bir farkındalık duruşudur bu. Diliyorum ki hepsi bir an önce nakilleri gerçekleşir, sağlıklarına kavuşur ve gündelik yaşamlarına dönerler. Şebnem kardeşimiz ve onun gibi sağlına kavuşmayı bekleyen tüm kardeşlerimize yürekten şifa diliyorum. Bu bağlamda herkesin de duyarlı olmasını, yarın bu tarz şeylere kendimizin de ihtiyacı olacağını hesaba katarak kayıtsız kalmamamız gerektiğini ifade ediyorum” dedi.

Şebnem Köseoğlu’na destek vermek amacıyla kampanyaya katıldıklarını ifade eden CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek ise yaptığı konuşmada, “Gerçekten bir gün hepimizin kana ihtiyacı olacaktır. Bu anlamda kan vermek bir insanın sağlığına kavuşmasını sağlamak en büyük hizmet, kutsal bir görevdir. Bu anlamda ben de bütün yurttaşlarımızı bu hastalarımız için kan vermeye davet ediyorum. Bunu büyük bir sorumluluk içerisinde hepimizin yerine getirmesi lazım. Bu aslında bir görevdir. İnsanlarımızı, gençlerimizi çocuklarımızı hayatta tutabilmek bizim en büyük görevlerimizden biridir. Bu anlamda ben burada bugün başkanlarımla birlikte bu kan bağışı kampanyasında bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Herkesi de kan vermeye davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tüm, Şebnemler, yaşasın,
Yorumlar
Haber Yazılımı