Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 16:49 Bu haber 3401 kez okundu
 
Traktörle tekne çekti
Çolaklı’da arızalanıp sahile vuran tekneyi traktörü ile çeken Mustafa Cansız, “Traktörle tekneyi sahile kumsaldan çıkardık. İşyerine kadarda götürdüm” dedi.
YAŞAM Haberi
Traktörle tekne çekti

 

Çolaklı’da arızalanıp sahile vuran tekneyi traktörü ile çeken Mustafa Cansız, “Traktörle tekneyi sahile kumsaldan çıkardık. İşyerine kadarda götürdüm” dedi.

Çolaklı Mahallesi’nde adı öğrenilemeyen bir vatandaş geçen çarşamba günü balık tutmak amacıyla denize açıldı. Denizde bir süre balık tuttuktan sonra teknesi arızalanan vatandaş, kendi imkanlarıyla 4-5 saat kürek çekerek Çolaklı sahilinde kuma battı. Teknesini kurtarmak isteyen vatandaş, mahallesinde muhtar adayı olan Mustafa Cansız’dan yardım istedi. Sahile gelen Mustafa Cansız, traktörle tekneyi battığı yerden çıkardı. 5 yıldızlı otellerin bulunduğu sahilde güneşlenen ve denizde yüzen turistler şaşkın bakışlarla teknenin kurtarılma çalışmasını izledi.

Mustafa Cansız, Çolaklı Mahallesi’nde market işlettiğini ve bir süre önce sosyal medya üzerinden mahallede muhtar adaylığını açıkladığını belirterek, “Bir mevlitte otururken telefon geldi. Mevlitten sonra arayayım dedim. Mevlit bittikten sonra aradığımda, ‘abi, açığa balığa gitmiştik. Teknemiz arızalandı, 6-7 saat kadar kürek çektik. Zorla sahile çıktık. Teknemiz orada, sahilde (kuma) batılı kaldı. Bize yardım eder misin’ dedi. Nihayetinde bende kendi açımdan bir ilke edinmişim, vatandaşa bir söz vermişim, bir yola çıkmışım. Hemen gelirim dedim. Zaten mevlit bitmiş yemek veriliyordu. Yemekten sonra traktörümle gittim” dedi.

Sahile vardığında teknenin kuma gömülü olduğunu gördüğünü anlatan Mustafa Cansız, “Vatandaşın çıkarma şansı yoktu. Ağır bir tekne. Traktörle denizin içine girdim, geriye çıkardık. Vatandaşın teknesini düzelttikten sonra o kendi motoruyla çekmek istedi. Çekemedi, ben, ‘madem buraya kadar geldik, iyice yardımcı olayım’ dedim. Traktörle tekneyi sahile kumsaldan çıkardık. İşyerine kadarda götürdüm” diye konuştu.

Teknenin traktörle çıkarılması, sahilde bulunan bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde, traktörün yedeğinde ATW olarak bilinen motosiklet ve tekneyle sudan çıkarılması görülüyor. Sahilde güneşlenen ve denize giren turistlerin meraklı ve şaşkın bakışlarla tekne kurtarma çalışmasını izledikleri de cep telefonu görüntülerine yansıdı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Traktörle, tekne, çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı