Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 19:16 Bu haber 3023 kez okundu
 
Trafik kuralları ihlalleri havadan tespit ediliyor
Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Bölge Müdürlüğü görevlilerince havadan helikopter ve dron ile yapılan denetimlerde 137 sürücüye idari para cezası uygulandı.
ASAYİŞ Haberi
Trafik kuralları ihlalleri havadan tespit ediliyor

Konu ile ilgili olarak Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirerek, sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, 18–23 Kasım 2020 tarihleri arasında Antalya Karayolları üzerinde trafik güvenliğini sağlamak amacıyla Havadan Denetim ( Helikopter - Drone) ve Özel Denetimler ( Emniyet Kemeri, Radar. Alkol, Işık, Hatalı Sollama ) ile yapılan trafik denetimleri sonucunda;

Helikopter ve drone ile yapılan trafik denetimlerinde toplam 137 sürücüye, özel denetimlerde 368 sürücüye, radar denetimlerinde 674 sürücüye idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca Yaşam Tüneli Eğitim Çadırında 381 sürücümüze eğitim verilmiştir.

Bu kapsamda çalışmalarımız devam edecek olup; çalışmalarımızla yol kullanıcılarının trafik kurallarına uyması, trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması hedeflenmektedir” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Trafik, kuralları, ihlalleri, havadan, tespit, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı