Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 21:44 Bu haber 3277 kez okundu
 
Trafik helikopter ve drone ile denetlendi
Antalya Karayolları üzerinde 16-22 Haziran 2020 tarihleri arasında değişik saatlerde helikopter ve drone ile havadan denetlendi.
ASAYİŞ Haberi
Trafik helikopter ve drone ile denetlendi

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan denetimler her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştiriliyor. Sürekli denetimler, sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek” gibi ihlallerin önlenmesini amaçlıyor.
 Antalya Karayolları üzerinde 16-22 Haziran 2020 tarihleri arasında muhtelif saatlerde helikopter ve drone ile havadan yapılan denetimlerde toplam 191 sürücüye trafik idari para cezası uygulandı.
Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; "Bu kapsamda çalışmalarımız devam edecek olup; çalışmalarımızla yol kullanıcılarının trafik kurallarına uyması, trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması hedeflenmektedir" denildi.
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Trafik, helikopter, ve, drone, ile, denetlendi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı