Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 20:40
 
Trafik havadan helikopterle denetlendi
Antalya Trafiği yol güvenliğini sağlamak amacıyla sürdürdüğü kontrollerde helikopterlerden de yararlanıyor.
ASAYİŞ Haberi
Trafik havadan helikopterle denetlendi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosundan yapılan açıklamada; Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirerek, sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için denetlemelere aralıksız devam edildiği bildirildi.
Yol kontrolleri kapsamında; otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme- makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/ park etmek” gibi ihlallerin önlenmesine yönelik Antalya-Serik-Manavgat-Alanya Karayolunda 22 Kasım 2019 tarihinde 14.00-16.00 saatleri arasında “Havadan Özel Trafik Denetimi” yapıldı.
Helikopter ile yapılan trafik denetimler sonucunda; emniyet kemeri takmayan 17 sürücüye, seyir halinde cep telefonu kullanan 6 sürücüye, Araç Muayenesi olmayan 1 sürücüye olmak üzere toplam 24 sürücüye 4.057,00 TL. para cezası uygulandı.
Alınan bilgide, bu kapsamda yapılan çalışmaların devam edeceği ifade edilerek; "Çalışmalarımızla yol kullanıcılarının trafik kurallarına uyması, trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması hedeflenmektedir" denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Sinan SU
Etiketler: Trafik, havadan, helikopterle, denetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı