Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 20:40 Bu haber 3037 kez okundu
 
Trafik havadan helikopterle denetlendi
Antalya Trafiği yol güvenliğini sağlamak amacıyla sürdürdüğü kontrollerde helikopterlerden de yararlanıyor.
ASAYİŞ Haberi
Trafik havadan helikopterle denetlendi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosundan yapılan açıklamada; Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirerek, sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için denetlemelere aralıksız devam edildiği bildirildi.
Yol kontrolleri kapsamında; otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme- makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/ park etmek” gibi ihlallerin önlenmesine yönelik Antalya-Serik-Manavgat-Alanya Karayolunda 22 Kasım 2019 tarihinde 14.00-16.00 saatleri arasında “Havadan Özel Trafik Denetimi” yapıldı.
Helikopter ile yapılan trafik denetimler sonucunda; emniyet kemeri takmayan 17 sürücüye, seyir halinde cep telefonu kullanan 6 sürücüye, Araç Muayenesi olmayan 1 sürücüye olmak üzere toplam 24 sürücüye 4.057,00 TL. para cezası uygulandı.
Alınan bilgide, bu kapsamda yapılan çalışmaların devam edeceği ifade edilerek; "Çalışmalarımızla yol kullanıcılarının trafik kurallarına uyması, trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması hedeflenmektedir" denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Trafik, havadan, helikopterle, denetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı