Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 19:35 Bu haber 1840 kez okundu
 
Tour Of Antalya’da geri sayım
ANTALYA'da, Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI) 2.1 kategorisinde yapılacak Tour Of Antalya powered by Akra yarışı, 23 ülkeden, 29 takım, 174 sporcunun katılımıyla 20- 23 Şubat tarihlerinde düzenlenecek.
SPOR Haberi
Tour Of Antalya’da geri sayım

UCI'nin 2020 yale yol bisikleti takviminde 2.1 kategorisinde yer alan ve 4 etaptan oluşan Tour Of Antalya powered by Akra yarışması, 20-23 Şubat'ta Türkiye'nin önde gelen turizm merkezlerinden Antalya'da üçüncü kez düzenlenecek. Yarışlar ilk gününde Antalya- Antalya, ikinci gününde Kemer- Antalya, üçüncü gününde Aspendos- Termessos, dördüncü gününde Side- Antalya etaplarında gerçekleştirilecek.
Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, kentte turizmin 12 aya yayılması açısından spor turizminin önemini anlattı. Antalya'nın golf, futbol turizminde önemli gelişme sağladığını aktaran Ateş, "Antalya bisiklet için çok uygun kent. Antik şehirden başlanıp başka antik şehirde tamamlanan yarış başka yerde var mı, bilmiyorum. Antalya, birbirinden güzel antik şehir ve doğal güzelliklere sahip. Bisiklet turuyla Antalya'nın tarihi, doğal güzellikleri anlatıyoruz. Bisiklet yarışları dünyada önemli gelir sağlanan yarışlardan. Her yıl bisiklet yarışı izlemek için insanlar seyahat eder. Antalya denince deniz, kum, güneş akla geliyor. Bunda güçlüyüz ama ekim, mart ayında kalan dönemde spor faaliyetleriyle değerlendirmemiz gerekir. Son yıllarda Antalya'da bisiklet organizasyonları ivme kazandı. Antalya'da yaşayanlar da bu yarışlarla bütünleşmeli. Vatandaşlarımız yarışları izlemeli" diye konuştu.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Tour, Of, Antalya’da, geri sayım,
Yorumlar
Haber Yazılımı