Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 09:42 Bu haber 3286 kez okundu
 
Toros Et 7 Şubat'ta açılıyor
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in seçim vaatlerinden olan Toros Et Tanzim Satış Mağazası 07 Şubat 2020 Cuma günü Pazartesi Pazarı'nda açılıyor. Mağazada dana kıyma 34.50 TL, dana kuşbaşı 43.90 TL ve çiğ inek sütü 3.50 TL'den satışa sunulacak.
GÜNDEM Haberi
Toros Et 7 Şubat'ta açılıyor

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kent halkına sağlıklı, kaliteli, uygun fiyatlı et ve süt sunmak amacıyla oluşturduğu Manavgat Belediyesi Toros Et Tanzim Satış Mağazası'nın açılışını 7 Şubat 2020 Cuma günü Saat 17.30'da Manavgat halkının katılımıyla gerçekleştirecek. Aşağı Pazarcı Mahallesi'ndeki Kapalı Pazartesi Pazarı kompleksi içerisinde yer alan TOROS Et-Süt Tanzim Satış Mağazası'nda, halkın temel ihtiyaçları olarak kabul edilen dana kuşbaşı, dana kıyma ve doğal, taze, günlük, ari çiğ inek sütünün satışı, piyasa fiyatlarının altında yapılacak. 
Manavgat Belediyesi ekipleri, soğuk hava deposu olan, şık ve modern dizaynlı tanzim satış mağazasının Manavgat halkına eksiksiz hizmet etmesi için açılış öncesi tüm hızıyla çalışıyor.
Toros Et-Süt Tanzim Satış Mağazası, 70 metrekarelik mağazada halkın temel ihtiyaçları olarak kabul edilen dana kuşbaşı, dana kıyma ve yüzde 100 doğal, taze, günlük, ari (bütün hastalıklardan arındırılmış) çiğ inek sütünün satışı, piyasa fiyatlarının altında yapılacak. Mağazada dana kıyma 34.50 TL'den, dana kuşbaşı 43.90 TL'den, 1 litre ari çiğ inek sütü ise 3.5 TL'den satılacak. 
Manavgat Belediyesi Toros Et-Süt Tanzim Satış Mağazası, Salı günleri hariç haftanın diğer günlerinde her gün sabah 08.30'dan akşam 19.30'a kadar açık kalarak halka sürekli olarak satış yapacak. Görevli gıda mühendisleri ve veterinerlerin kontrolünde çalışacak olan mağazada 1 tanzim satış müdürü, işinde uzman sertifikalı kasaplar, süt satış görevlileri, muhasebe elemanı ve temizlik elemanları görev yapacak. Mağazadaki et ve süt ürünlerinin tamamen gıda güvenliğine ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde halka sunulması için belediye ekipleri kontrollerini aralıksız olarak gerçekleştirecek. Manavgat Belediyesi Toros Et-Süt Tanzim Satış Mağazası'nda, önümüzdeki süreçte kooperatifleşecek olan Toros Kadınları Emek Pazarı üyesi kadınların da ürünlerinin satışını yapacağı açıklandı.  
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, uygun fiyatlı ve sağlıklı et- süt sunmak amacıyla seçim döneminde halka verdiği sözü tuttuğu için mutlu olduğunu dile getirdi. Sözen, “Seçim döneminde 'Bu gelecek hepimizin' sloganıyla hazırladığımız kitapçığımızda yer alan projelerimizden birisini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 7 Şubat 2020 Cuma günü saat 17.30'da Kapalı Pazartesi Pazarı kompleksi içinde oluşturduğumuz Manavgat Belediyesi TOROS ET-SÜT Tanzim Satış Mağazamızın açılışını yapacağız. Mağazamızda halkımızın en çok ihtiyaç duyduğu et ve süt ürünlerinden olan dana kıyma, kuşbaşı, çiğ süt ve Toros Kadınlarımızın kooperatifleşecek olan ürünlerinin satışını yapacağız. Kar amacı gütmüyoruz. Önemli olan halkımızın sağlığı, güvenliği ve bütçesidir. Halkımızın bütçesine ve sağlıklı beslenmesine karınca kararınca katkı yapabileceksek ne mutlu bize. Tüm halkımızı açılışımıza davet ediyorum” dedi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Toros, Et, 7, Şubat'ta, açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı