Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 23:37 Bu haber 6001 kez okundu
 
Tohum fidana, fidanlar ormana
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak yürütülen ‘Tohumdan Ormana Projesi’ kapsamında Antalya genelinde ilk ve ortaokullarda okuyan öğrencilere tohum setleri dağıtılacak. Manavgat’ta 114 ilk ve ortaokulda öğrenim gören öğrencilere dağıtılmak üzere 30 bin fidan Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.
EĞİTİM Haberi
Tohum fidana, fidanlar ormana

Çocuklara ağaç sevgisi aşılamak ve fidan üretimini teşvik etmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen ‘Tohumdan Ormana Projesi’ kapsamında öğrencilere çimlendirilmek üzere tohum seti dağıtılıyor.

İlk ve ortaokul öğrencilere dağıtılacak tohumlar, öğrenciler tarafından çimlendirilerek elde edilen fidanlar 2021 yılı Milli Ağaçlandırma Günü’nde toprağa dikilecek.

Antalya merkez ve ilçelerinde toplam 307 bin tohum setinin bin 40 ilk ve ortaokulda okuyan öğrencilere dağıtılacağını ifade eden Manavgat Orman İşletme Müdürü Sedat Çalış, “Manavgat’ta bulunan 114 ilk ve ortaokulumuzda okuyan öğrencilerimize dağıtılmak üzere 30 bin tohum setini Antalya İşletme Müdürlüğünden teslim aldık ve proje kapsamında Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik” dedi.

Tohum setlerinin öğrencilere bedelsiz verileceğini kaydeden Çalış, “Proje ile çocuklarımızı fidan üretmeye teşvik ederek ormanlar hakkında bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Tohum setlerini alan öğrencilerimiz fidan kaplarında çimlendirecekleri tohumları dikilebilecek fidan haline getirecekler, tabi bunu nasıl yapacaklarının eğitimlerini de vereceğiz. Bu fidanlar ise 2021 yılı Milli Ağaçlandırma Günü’nde yapılacak etkinliklerde toprağa dikilecek” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tohum, fidana,, fidanlar, ormana,
Yorumlar
Haber Yazılımı