Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 17:48 Bu haber 2720 kez okundu
 
‘Ticaret Fuarı’ hayırlı olsun
Manavgat’ta ticaret hayatını geliştirmek ve üreticiler ile çeşitli sektör temsilcilerini, ikili iş görüşmeleriyle bir araya getirmek amacıyla Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi, MASTOB, KITUYAD, MASİAD, TİSOYAB, ÇODER ve ESDER’in işbirliğinde düzenlenen ‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ Ticaret Fuarı, 5. kez kapılarını açtı. Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış töreninde konuşan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’a Kongre ve Fuar Merkezi isterken, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen “Ticaret Odası Başkanı çalışkan, atak bir arkadaşımız, topu ayağına aldı şutu çekti. Fuar merkeziyle alakalı bizde göğüs istopuyla topu dizimize indirdik, bakalım ne olacak” dedi.
GÜNDEM Haberi
‘Ticaret Fuarı’ hayırlı olsun

 

Manavgat’ta ticaret hayatını geliştirmek ve üreticiler ile çeşitli sektör temsilcilerini, ikili iş görüşmeleriyle bir araya getirmek amacıyla Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi, MASTOB, KITUYAD, MASİAD, TİSOYAB, ÇODER ve ESDER’in işbirliğinde düzenlenen ‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ Ticaret Fuarı, 5. kez kapılarını açtı. Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış töreninde konuşan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’a Kongre ve Fuar Merkezi isterken, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen “Ticaret Odası Başkanı çalışkan, atak bir arkadaşımız, topu ayağına aldı şutu çekti. Fuar merkeziyle alakalı bizde göğüs istopuyla topu dizimize indirdik, bakalım ne olacak” dedi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi, Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB), Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği (KITUYAD), Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB), Çolaklı Turizmini Geliştirme ve Tanıtma Derneği (ÇODER), Evrenseki Turizm İşletmeciler Birliği (ESDER)’in işbirliği ile bu yıl 5.’si düzenlenen ‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ Ticaret Fuarı, dün düzenlenen törenle Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. İkili iş görüşmeleri ile üreticilerle sektör temsilcilerini bir araya getiren fuarla Manavgat’ın ticaret hayatının geliştirilmesi ve Manavgat’ın gelirlerinin artırılması hedefleniyor.

68 firmanın katılım sağladığı ve 12 Ocak gününe kadar devam edecek olan ticaret fuarının açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okuması ile başlayan törenin açılış konuşmasını MATSO Başkanı Ahmet Boztaş yaptı.

KONGRE VE FUAR MERKEZİ İSTİYORUZ

Konuşmasına, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarının gününü kutlayarak başlayan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, 5 yıldır ticaret fuarını düzenlediklerini ancak fuarın, fuardan çok bir etkinlik olduğunu belirterek, “Maalesef etkinliğimize fuar diyemiyoruz. Niye diyemiyoruz, fuar olması için bir fuar merkezimizin olması, kapalı bir alan olması gerekiyor. TOBB’a müracaat etmemiz lazım, TOBB’da listeye girmemiz lazım. TOBB’da inceliyorlar, onay verdikten sonra fuar merkezi ya da fuar diyebiliyoruz yapmış olduğumuz bu etkinliğe. Aslında iş görüşmeleri şeklinde oluyor ama her düzenlediğimiz etkinliklerde bunu dile getiriyoruz, bu seçim döneminde bir daha dile getirmek istiyorum. İçimizde belediye başkanımız var, başkan adaylarımız var, siyasilerimiz var. İnşallah cumartesi günü bakan beyde, vali beyde gelecek stantları ziyarete, onlara da söyleyeceğiz, bizim artık bir fuar merkezine ihtiyacımız var. 68 firmamız stant açtı, yer darlığından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Daha büyük firmalarımızın kendilerini ifade edebilecekleri, daha büyük alanlarda olsalar çok daha farklı ürünler, stantlar ortaya çıkak ama maalesef 5,5 metrekare gibi bir yer verebiliyoruz. Yer darlığımızdan dolayı onda da sınırlama getiriyoruz. Dolayısıyla; daha önce bu bile yoktu, şimdi iyi ki bir kültür merkezimiz var ki salonunu kullanıyoruz, önceden böyle bir yerimiz yoktu. Artık Manavgat 4 milyon misafir ağırlayan kocaman bir kente bir fuar merkezi yakışır. Bu sadece bizimle alakalı değil turizmin çeşitlenmesi, süresinin uzatılmasına katkı sağlayacaktır fuar ve kongre merkezi. Belek’te yapılan, sezon sonu diye tabir ettiğimiz dönemde, kongreler yapılıyor, toplantılar yapılıyor, çok değişik etkinlikler yapılabilir. Ticaret odası olarak biz fuar etkinliğini geçen ki konuşmamızda da söylemiştik yine aynı şekilde burada konuşuyoruz 5 tane fuarı biz Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak organize edeceğiz. Zaten 2 tanesini yapıyoruz 1 tanesini İş-kurla, Manavgat Belediyesiyle, üniversitemizle, İnsan Kaynakları Müdürleri Derneğimizle beraber organize ettiğimiz ‘Manavgat’ta İş Var’ sloganlı istihdam fuarımız, birde ‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ etkinliğimiz. 5 tane organize edebiliriz. Çok açık bir dille fuar merkezine ihtiyacımızı bir kez daha dile getiriyorum” dedi.

Otel Satınalma Müdürleri Derneği’nin bir sitemini de ileten Boztaş, “Otel Satın Alma Müdürleriyle bir toplantı yaptık, serzenişleri var arkadaşlar. Diyorlar ki üyeleriniz mutlaka kurumsallaşmayı gündemlerine almaları gerekiyor, sonra kıyasıya çalıştırmaları gerekiyor. Ürün çeşitliliği olması lazım, istikrar olması lazım. Temmuz ayının ortasında siparişi geçtiğimiz zaman 5-10 günde bize dönmüyor diyorlar. Ayrıca en büyük şikayetleri, biz stantları ziyaret ediyoruz, kartvizit bırakıyoruz, başka yere gittiğimiz firmalar bizi ziyaret ediyorlar geliyorlar, mail atıyorlar, teşekkür ediyorlar, stant’ımızı ziyaret etmişsiniz diye, sizin fuardaki firmalar hiçbir şekilde gelmiyor diyorlar bu serzenişi konuşmamda söyleyeceğim dedim. Onun için o arkadaşlara söz verdim şimdi söylüyorum Şubat ayının ilk haftasında da bu firmalarla Otel Satın Alma Müdürlerini odamızda bir toplantıyla bir araya getireceğiz” dedi.

Üyelerin mutlaka bir web sayfasına sahip olmalarının altını çizen Boztaş, “Bu konuda biz eğitimler düzenliyoruz. Ayrıca ‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ı da artık web sayfamıza taşıyoruz.  Akdeniz üniversitemizden bir hocamız bu konuyla ilgili bize destek oluyor. www.nevarsamanavgattavar.com diye bir sayfa oluşturacağız web sayfası olan bütün üyelerimizi buraya kaydedeceğiz. Ondan sonrada bu sayfanın tanıtımını yapacağız. Hem Türkiye’nin içinde hem dışında dolayısıyla web sayfası olan üyelerimizi hem ulusal boyutta hem uluslar arası boyutta tanıtımlarını yapmaya çalışacağız. Onun için üyelerimizin mutlaka web sayfasına ulaşıp e-ticaretle ilgili konuyu gündeme taşımaları gerekiyor. Bu konuyla ilgili biz Manavgat Ticaret Odası olarak her türlü desteği veriyoruz” dedi.

Boztaş, konuşmasını ticaret fuarına destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek sonlandırdı.

SÖZEN KONGRE VE FUAR MERKEZİNE GÖZ KIRPTI

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın ardından konuşmasını yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ın ticari ve ekonomik hayatına katkı sunmak için bir araya geldiklerini belirterek, “Sizlere teşekkür borcum var temsil ettiğim görev itibariyle gelişen Manavgat’ın, büyüyen Manavgat’ın hızla eksiklerini tamamlayan, kentleşme yolunda hızlı adımlar atan bir Manavgat’ın parçası olduğunuz için hepinize teşekkür borcum var. Kentin sorunlarını, kentin geleceğini kurgulamak tek bir yapının işi asla değil birbirine inanan, beraber çalışmanın müşterek hareket etmenin ne demek olduğunu bilen ve bunun bilincinde olan yapılar, sorumluluk sahibi insanlarla kentler gelecek süreçlere taşınır. Manavgat o anlamda şanslı çünkü sizler gibi kentin sorumluluğunu omuzlarında hisseden Manavgat’ın dinamikleri var. Son derece şanslı bir kentte yaşıyoruz, Allah’ın bütün güzellikleri nasip ettiği bir kent böylesine bir enerjisi olan böylesine heyecanı olan, müşterek hareket edebilen Manavgat’ta doğup büyüyeniyle, Anadolu’nun dört bir tarafından gelip Manavgat’ta biz bir aileyiz. Birlikteliğimiz de bunun en güzel göstergesi bu etkinlikte. Biz aynı anlayışla Manavgat’ın iktisadi hayatına, ekonomik hayatına katkı yapabilmek için bir araya geldik. Tedarikçi yapılarla müteşebbis insanlarımızla, esnaflarımızla gerçek emekçilerle birlikte bir araya gelinen ve önümüz ki sezonun daha sağlıklı geçmesi adına duruş koyan bir yapı. Ticaret Odası Başkanı nezninde bütün yönetim kurulundaki arkadaşlara teşekkür ediyorum buraya emek verdikleri için Manavgat’ın iktisadi hayatına çok artı kattığına inandığım bir işleyiş bu işleyiş dostlarımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın Kongre ve Fuar Merkezi isteğine de vurgu yapan Sözen, “Sayın Ticaret Odası Başkanı çalışkan, atak bir arkadaşımız topu ayağına aldı şutu çekti fuar merkeziyle alakalı bizde göğüs istopuyla topu dizimize indirdik bakalım ne olacak” dedi.

MANAVGAT’TA HERŞEY VAR

‘Ne Varsa Manavgat’ta Var’ Ticaret Fuarı’nın açılış töreninde son konuşmayı yapan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat’ın Allah vergisi doğal güzellikleri ile yaşanacak bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Manavgat dünyada sayılı yerlerden bir tanesi çok fazla tanıtıma ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Önemli ölçüde ziyaret alan, bilinen bir yer. Herkes ömrünün bir kısmını burada geçirmek istiyor, düşünüyor. Önemli olan huzurlu güvenli bir şehir imajını ortaya koyabilmek gelen insanlara burada mutlu mesut bir hayat sürdürebilmektir diye düşünüyorum. Kendi imajını oluşturmuş, kendisini aşmış bir belde burası ve kentin dinamikleri sürekli çalışıyor, sizi bir şeyler yapmaya zorluyor. Bu anlamda ciddi bir yörede yaşıyorsunuz. Kıymet bilmek lazım, sahip çıkmak lazım; ormanlarına, parklarına, denizine, her şeyine onun yanında kültürel yapısı da hareketli kendince günleri var törenleri var yerel halkı da önemli Yörükler var. Kentin yapısını önemli ölçülerde geliştirmiş bir yörede yaşıyoruz. Hakkında şiirler yazılmış Manavgat’ın güzelliğini göstermesi açısından yazılmış önemli şiirler var. Evet nerden nereye geldik ‘Ne varsa Manavgat’ta Var’ sadece bunlar değil çok şey var Manavgat’ta ülkemizin ekonomisi açısından bakıldığında çok ilgilenen rakamların olduğu bir yörede yaşıyoruz. Sorunlar yok mu? Kesinlikle var ama çok vilayetten iyi durumdayız.  Bazı illerde insanlar üniversiteyi bitirdiğinde kendi ilinde iş bulamayacak durumda. Düşünün mecburen göç etmek durumunda böyle bir toplumda Manavgat’ta ne ararsanız bunu bulabilecek durumdasınız iş imkanı var kış şartlarında biraz sıkıntı yaşanıyor ama çok kısa zamanda toparlıyor ve devam ediyor. En önemli kaynağımız turizm ve tarım bunların işlenmiş ürünleri bunları birlikte paylaşan ve Ne Varsa Manavgat’ta Var konsepti içinde bu bize ivme kazandıracak yeni şeyler üreteceğiz. Takdir edeceğimiz kendi ürünlerimizi kendimiz üreteceğiz kendimiz ekonomik anlamda paketleyeceğiz ve sunacağız. Herkese iş düşüyor, yöneticilik var kolay değil yüzlerce insan çalıştırıyorsunuz ağır bir iş aslında hepinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

GAZETECİLERE ÇİÇEK

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr Hacer Bakır Sert, SGK Antalya İl Müdürü Sedat Deniz, Side Özel Eğitim Merkezi Komutanı J. Albay Murat Yılmaz, Manavgat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, SGK Manavgat Merkez Müdürü Ali Duru,Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, İYİ Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı, Sivil toplum kuruluşları başkanları, Belediye Başkan Aday Adayları ile fuarda stant açan firmaların temsilcilerinin katıldığı açılış töreni sonrasında kırmızı kurdele kesilerek stantlar gezildi ve firma temsilcilerinden, firmaları hakkında bilgiler alındı.

Günün sürprizini ise MATSO Başkanı Ahmet Boztaş yaptı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle çiçek buketleri hazırlatan Boztaş, fuarı takip eden gazetecilere çiçekleri sunarken hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: ‘Ticaret, Fuarı’, hayırlı, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort