Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 16:24 Bu haber 2573 kez okundu
 
Telefon hırsızı kameraya yakalandı
Pazartesi günü işyerinde telefon hırsızlığı gerçekleştiğini kamera kayıtlarını incelerken tespit eden Başarı Elektronik sahibi Şenol Ay, kamera görüntülerini Emniyete teslim ederek telefon hırsızı hakkında şikayette bulundu.
ASAYİŞ Haberi
Telefon hırsızı kameraya yakalandı

 

Pazartesi günü tezgahında bulunan telefonlardan birinin eksik olduğunu fark eden Başarı Elektronik sahibi Şenol Ay, işyerinde bulunan kamera sisteminden kayıtları kontrol etti. görüntüleri incelerken 50-55 yaşları arasında bir şahsın müşteri olarak işyerine geldiğini ve işyerinde çalışana sorular sorduğunu, bu arada işyeri çalışanının başka bir müşteri için arka tarafa gitmesinden faydalanarak tezgahtan bir telefonu alarak cebine koyduğunu fark eden Ay, görüntüleri Emniyet’e teslim ederek hırsız hakkında şikayetçi oldu.

Hırsızın piyasa değeri yaklaşık 3 bin 500 lira olan son model telefonlardan birini aldığını ifade eden Ay, “Pazartesi günü saat 12:00 sularında, 50-55 yaşlarında, 1.80 boylarında takım elbiseli bir şahıs iş yerimize gelerek, kızına yüksek modelli bir telefon almak istediğini belirterek telefon modellerine bakıyor, çalışanımızın başka bir müşteri ile ilgilendiği zaman diliminde birkaç saniye içinde tezgahın arkasına geçerek, yaklaşık 3 bin 500 lira dolayında fiyatı olan bir cep telefonunu, görüntülerde görüldüğü gibi tezgahtan telefonu alarak arka cebine koyarak işyerimizden ayrılmış. Görüntüler gayet net, tartışmaya mahal yok, telefonu alarak arka cebine koyduğu net bir şekilde görülmekte. Kendisinden davacıyız adli süreci başlattık, görüntüleri emniyete verdik” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Telefon, hırsızı, kameraya, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı