Haber Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 11:54 Bu haber 3083 kez okundu
 
Süreci kurallara uyum yönetecek
Koronavirüs salgınına yönelik önlemlerde normale dönüşün il ve bölge bazındaki gelişmelere göre karar verilecek olmasını değerlendiren turizm sektörü, bu dönemin geçen yıl gibi en az zararla gerçekleşmesi için kurallara titizlikle uygulaması gerektiğine dikkat çekiyor.
EKONOMİ Haberi
Süreci kurallara uyum yönetecek

Koronavirüs salgınına yönelik önlemlerde normale dönüşün il ve bölge bazındaki gelişmelere göre karar verilecek olmasını değerlendiren AKTOB Başkanı Erkan Yağcı 'Normalleşmeye geçiş önemli, başarı için rehavete kapılmamalı, kurallara herkes tavizsiz uymalı' dedi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı “2020’den itibaren başarılı bir süreç yönetimi ile başlattığımız turizm hareketini 2021 yılın da da daha fazla arttırabilmek için kurallara tavizsiz uymalı ve düzenlemeleri aynen devam ettirmeliyiz” diye konuştu.

BAŞARI KURALLARA UYUM İLE GERÇEKLEŞECEK
COVID-19 pandemisine karşı mücadelemiz sürerken, sektörümüz zor bir süreçten geçiyor.
2020 yılında turizm hareketliliği konusunda olumlu gelişmelerin; Kültür ve Turizm Bakanlığı ve kamu yönetiminin getirdiği düzenlemeler, konaklama tesislerinin aldığı önlemler ve kurallara uyum ile elde edildiği gerçeğini hatırlatarak, bu konuda her kesimin; her kişi, kurum ve kuruluşun kurallara uymaya azami dikkat göstermesi gerektiğini söyleyen Dr. Yağcı, şunları söyledi:
“Güvenli Turizm Sertifikasyon sisteminin düzenlemeleri bu dönemde de çok önemli.  Aşının yaygınlaşması ve salgının tam kontrol altına alınmasına kadar önlemlerimizi tavizsiz uygulamalıyız.
Mücadele ülke genelinde olduğu gibi, turizmde de 2021 yılında kurallara tavizsiz uyulması ile başarıya ulaşacaktır.
Onun için belirlenen düzenlemelere aynen devam edilmesi gerekir Bu süreçte Güvenli Turizm Sertifikası kapsamındaki önlemlerimizi tavizsiz uygulamalıyız.”

ANTALYA DÜNYA TURIZM HAREKETLILIĞINE ÖNCÜLÜK EDECEK
Antalya’nın Güvenli Turizm Sertifikası ile Dünyaya öncülük etti. Bu dönemde sektör çok büyük özveri gösterdi. Güvenli Sertifikasyon Sistemiyle sezona başlamamız 2021 turizmi içinde önemli unsurlardan biri olacak. 2020 yılında turizmde yaşadığımız deneyimler 2021 yılı içinde bize öncü olacak.
Bu yıl turizm sezonunda öncelik işletmelerimizi açabilmek ve ticari faaliyetimize devam etmektir. Bunları yaparken de dikkatimiz; fiyat dengesi, kalite unsuru ve özellikle Güvenli Turizm Sertifikasyon sistemi kriterlerini tavizsiz uygulamak olmalıdır.”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Süreci, kurallara, uyum, yönetecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı