Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 10:29 Bu haber 2280 kez okundu
 
Su üstü sporları sektör toplantısı yapıldı
Su üstü sporları sektör değerlendirme toplantısı, S.S. Manavgat Turizm Geliştirme Kooperatifi ev sahipliğinde Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında yapıldı.
EKONOMİ Haberi
Su üstü sporları sektör toplantısı yapıldı

Toplantıya Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in yanı sıra, İlçe Emniyet Müdür Vekili, Jandarma Komutanı, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı, İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Turizm Danışma Bürosu Müdürü, Manavgat Liman Başkanı ve kooperatif yönetimi ve üyeleri katıldı.

Kooperatif Başkanı Ömer Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı da bölgenin yatak kapasitesi ve 64 km sahil şeridinin yanı sıra su üstü sporlarının deniz turizmi açısından öneminin yadsınamaz bir gerçek olduğunu vurgulandı.

Bu kapsam da yapılacak aktivitelerin kalite standartları ve güvenlik önlemleri görüşülerek, gelecek sezona dair yeni faaliyetler tanıtıldı.

Kaymakam Yiğit ise, turizmin yoğun olduğu bu dönemlerde, can güvenliğinin ön planda tutulmasını, yaptıkları işin önemini kavramalarını ve kooperatif adına hareket ettiklerinin bilincinde olarak makul nedenler  olduğu sürece sektörün gelişmesine engel teşkil edebilecek hiçbir sıkıntıya mahal vermemek adına ilgili amirlikler ile birlikte her konu da destek olacaklarının üstünü çizdi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin söz alarak kooperatife ve üyelere verdikleri değeri dile getirmiş, göreve başladığı süreçten itibaren çalışmalara destek verdiğini ve oda olarak bu desteğin devam edeceğini belirtti.

Son olarak kooperatif başkanı Ömer Şahin, kooperatif olarak en çok dikkat ettikleri hususun öncelikle birlik olmak ve ilgili yönetmelik uyarınca evraklar ve teknik bakımdan herhangi bir eksik olmaması hususundaki duyarlılığını vurguladı.

Toplantıya katılan kurum amirleri toplantının Manavgat ve su sporları camiası adına oldukça yararlı geçtiğine dikkat çekerek, ortaya konulan sorunların çözümü konusunda üzerlerine düşeni yapacaklarını dile getirdiler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Su, üstü, sporları, sektör, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı