Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 22:56 Bu haber 3753 kez okundu
 
Stant yerleri kurayla belirlendi
Manavgat Kaymakamlığı başkanlığında 8 kurumun işbirliği ile 28-29 Şubat tarihlerinde“Manavgat’ta İş Var” sloganıyla gerçekleştirecek olan istihdam fuarı öncesinde stant yerleri kura ile belirlendi.
EKONOMİ Haberi
Stant yerleri kurayla belirlendi

Manavgat Kaymakamlığı başkanlığında, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi (AÜ), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), İnsan Kaynakları Yöneticileri (İNKAY), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD)

işbirliği ile işçi ve işvereni buluşturacak istihdam fuarının beşincisi gerçekleştirilecek. “Manavgat’ta İş Var” sloganıyla 28- 29 Şubat tarihlerinde Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde organize edilecek fuar öncesinde MATSO toplantı Salonu’nda katılacak firmaların yerleri kura çekimi ile belirlendi. Kura çekimine MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, İŞKUR Manavgat Müdürü Yavuz Ayna, SGK Müdürü Ali Duru, Nüfus Müdürü Ali Keskin ile stant açacak işyeri temsilcileri katıldı.
Kura çekimi öncesinde Nüfus Müdürü Ali Keskin salonda bulunan insan kaynakları müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada işyerlerinin ilgili departmanlarının Nüfus kayıt örneği ve yerleşim yeri belgesi için Nüfus Müdürlüğüne yönlendirme yapmayarak belgeleri e-devlet kapısı üzerinden çözüme ulaştırılması konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini söyledi. Katılımcılara bir konuşma yapan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, stant açacak olan işyeri temsilcilerine çalışma ve fuar hakkında bilgiler verdi. Beşincisi gerçekleştirilecek olan fuarın hem işçi hem de işveren için önemine değinen Başkan Boztaş, “Fuarın güzel ve verimli geçmesini bekliyoruz. Fuarımız ülkemiz istihdamına, bölgemize, ilçemize ve üyelerimize katkı sağlayacaktır. Herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından katılımcı firmaların yerleri kura çekimi ile belirlendi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Stant, yerleri, kurayla, belirlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı