Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 18:17 Bu haber 4103 kez okundu
 
Spor kulüpleri ve salonlar denetlendi
Manavgat’ta faaliyette bulunan spor kulüpleri ve fitnes salonları, Özel Beden Eğitimi ve Spor Tesisleri Denetim Komisyonu tarafından denetlendi. Denetimlerde sporcu çalışma alanlarının yanı sıra eğitim veren antrenörlerin uygunlukları incelendi. Komisyon başkanı Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Başkanı Süleyman Karakaya, ‘Güçlü Gençlik Güçlü Türkiye’ sloganı ile hareket ettiklerini, başta çocuklar olmak üzere halkın tüm kesimlerinin sağlıklı alanlarda spor yapmalarını sağlamak için mücadele ettiklerini söyledi.
SPOR Haberi
Spor kulüpleri ve salonlar denetlendi

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in oluru ile Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya başkanlığında oluşturulan Özel Beden Eğitimi ve Spor Tesisleri Denetim Komisyonu, Manavgat’ta faaliyet gösteren 13 spor kulübü ile özel beden eğitimi ve spor tesisleri olan fitnes salonunu denetledi.

Manavgat Belediyesi’nden Oğuz Başoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünden mühendis Ali Çetin, İlçe Emniyet Müdürlüğünden polis memuru Hasan Kızıl ve İlçe Sağlık Müdürlüğünden Zeki Oğuz Bayrak’tan oluşan komisyon üyeleri denetledikleri spor kulübü ve salonlarda; salon bilgisini, sporcu sayısını, engelli bireylerin spor yapmalarına engel olup olmadığını, dopingli madde satışının yapılıp yapılmadığı ve yasak listesinin asılıp asılmadığını, yangın söndürme tertibatın ile yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve yangın söndürme tüplerinin tarihlerinin güncelliğini, ilk yardım dolabı ve içeriğinin tam olup olmadığını, kulüp ve salonlarda istihdam edilen antrenörlerin sigortalı olup olmadıkları ile 2. Kademe antrenör olup olmadıklarını inceledi.

‘Güçlü Gençlik Güçlü Türkiye’ sloganı doğrultusunda Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak çocukların, gençlerin ve spor yapmak isteyen herkesin sağlıklı ve uygun koşullarda spor yapmalarını sağlamak için var güçleri ile mücadele ettiklerini ifade eden Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, çeşitli spor branşlarında faaliyet gösteren spor kulüpleri, fitnes salonları ve tesisleri rutin olarak denetlediklerini belirterek, “Sporla ilgili tüm kurumlar bizim paydaşımızdır. Ülkemizin ve yerelde Manavgat’ımızın spor alanında gelişmesi için kurumlarla işbirliği içerisinde destek oluyoruz. Hepimizin amacı güçlü nesillerin oluşması. Bu kapsamda 4 ayda bir olmak üzere yılda 3 kez spor kulüplerini, özel beden eğitimi ve spor tesislerini denetliyoruz. Şikayet olması halinde ve yeni açılan kulüp ile salonlarda da denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Spor, kulüpleri, ve, salonlar, denetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı