Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 10:59 Bu haber 2888 kez okundu
 
Sponsor olacak babayiğit aranıyor
Manavgat Belediyespor İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği, Manavgat’ta yaşayan işitme engelliler için iftar programı düzenledi. İftar programında ayrınca 2017-2018 Sezonu Voleybol Erkekler Süper Lig Şampiyonu olan Manavgat Belediyespor İşitme Engelliler Voleybol takımına Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit şampiyonluk kupasını verdi. Voleybol takımının Kasım ayında İstanbul’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil edeceğini belirten Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü ve Milli Takım tercümanı Guddusi Aydın, “Uluslar arası platformda ülkemizi temsil edecek olan takımımız bugüne kadar az olan destekle büyük işler başardı, büyük bir destekle çok daha iyisini yapacaktır. Bu bağlamda özellikle turizmcilerimizden takımımıza şampiyonlar liginde sponsor olmalarını bekliyoruz” dedi.
YAŞAM Haberi
Sponsor olacak babayiğit aranıyor

Manavgat Belediyespor İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği, Manavgat’ta yaşayan işitme engelliler için Side Sun Otel’de iftar programı düzenledi. Programa Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve eşi Mehtap Yiğit, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın, Manavgat Asayişine Yardım ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Niyazi Ünal ve işitme engelliler katıldı.

İftar yemeği ve Külliye Camii İmam Hatibi Mustafa Yılmaz tarafından okunan duanın ardından Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü ve Milli Takım tercümanı Guddusi Aydın bir konuşma gerçekleştirdi. Aydın son 5-6 yıldır eski Manavgat Belediye Başkanlarından Akay Şenel ve kardeşi Mehmet Şenel’in ev sahipliğinde Side Sun Hotel’de iftar programı gerçekleştirdiklerini belirterek teşekkür etti.

Aydın’ın konuşmasının ardından -2018 Sezonu Voleybol Erkekler Süper Lig Şampiyonu olan Manavgat Belediyespor İşitme Engelliler Voleybol takımına Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit şampiyonluk kupasını verdi. Kaymakam Yiğit burada yaptığı konuşmada voleybol ve futbol dallarında büyük başarı gösteren takımları kutlayarak, “Manavgat’ın engelsiz insanları niyet ediyor ve başarıyor. Bu konuda Manavgat İşitme Engelliler takımları olarak üstünüze yok tebrik ediyoruz. Futbol ve voleybol da takım olmayı başarmışsınız ve gittikçe de çıtayı yükseltiyorsunuz. Manavgat’ın kapasitesine göre çok üst düzeyde başarıdır. Türkiye’yi temsil ediyorsunuz, bundan sonra Türkiye’yi Avrupa da temsil edeceksiniz. Bugüne kadar çok güzel işler yaptınız başardınız, basit işleri başarı ile tamamladığınız zaman engelleri aştınız diyoruz şimdi ise çok daha iyi yerlere gidiyorsunuz. En önemlisi sizin birlik ve beraberliğiniz takım ruhu halinde olmanız sizi başarıya götürecektir. Sizin sıkıntılarınızı bir nebze olsa da azaltacaktır, kolay değil engelli yaşamak çok kolay değil ama bunları birlikte aşacağınıza inanıyorum, aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Kupa töreninin ardından iftar programı sona erdi.

TÜRKİYE’Yİ AVRUPDA TEMSİL EDECEKLER

Düzenlenen iftar programına Manavgat’ta dernek üyesi olsun olmasın tüm işitme engellileri davet ettiklerini ifade eden Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın, aileleri ile birlikte programa katılan işitme engellilerin kaynaşmasını amaçladıklarını söyledi.

Her geçen yıl programa katılımın giderek arttığını ifade eden Aydın, devletin engelliler için uyguladığı pozitif ayrımcılık politikası nedeniyle engellilerin artık sosyal platformlara daha kolay katıldığını belirterek, “Devletimizin engelliler için ciddi politikaları var, iş yerlerinde yüzde 3 oranında istihdam imkanı, engellilerin katıldığı Ekpps gibi sportif faaliyetlerin çok yaygınlaşması. Zaten özel insanlarımızın topluma en güzel uyum sağlama yolu spor. Akabinde de diğer sosyal, kültürel ve dini eğitimleri alarak kendilerini geliştiriyorlar” diye konuştu.

Engelliler için yapılacak hiçbir çalışma için planlama yapmadıklarını, engelli vatandaşların istek ve taleplerine göre hareket ettiklerini ifade eden Aydın, “Çünkü onlar aç, neye aç; eğitime aç, sosyalleşmeye, bilgiye her konuda yaşama aç insanlar. Onlar her dönemde eksiklerini istedikçe biz onların eksiklerini gidermeye, yetişmeye çalışıyoruz. Onlar zaten çok zeki insanlar, bizim aklımıza gelmeyen şeyleri bizden istiyorlar. Biz de devletimizin verdiği imkanlarla onların isteklerini karşılamaya çalışıyoruz. Devlet büyüklerimiz ve hayırseverlerimiz ile onlar arasında sadece bir köprüyüz” diye konuştu.

Voleybol ve futbolda Manavgat’ın Türkiye genelinde çıtayı yükselttiğini vurgulayan Aydın, “Türkiye’ye örnek bir ilçeyiz ve herkes bunu ifade ediyor. Biz 2 yıl önce Türkiye ikincisi olmuştuk ve birincilik bizde ukde olarak kalmıştı. Geçen yıl biz Türkiye şampiyonu olmuştuk, ancak hem sporcumuz hem de kulübümüzün yöneticisi ve bu camiaya çok hizmeti geçmiş olan Mehmet Öz kardeşimizin vefatı nedeniyle şampiyonlar ligine biz gidemedik. Ama bu sene geçen sene gidemediğimiz için bu sene gitmeye kararlıyız. İşin ekonomik boyutu da var, her ne kadar belediyespor takımı olsak da, belediyemiz voleybol konusunda fazla destek vermiyor, daha çok futbola desteği söz konusu. Voleybolu kendi imkanımız ve hayırseverlerimizin desteği ile sürdürmeye çalışıyoruz. Ama bu sene çok kararlıyız, nasıl ilçemizi Türkiye’de en iyi konuma getirdiysek, ülkemizi de Avrupa’da şampiyonlar liginde en iyi şekilde temsil ederek başarılı olmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Turizm memleketi olarak büyük otellerimizin olması bizim için büyük avantaj ama biz bu avantajı fırsata çeviremiyoruz nedense. Otellerimize iletiyoruz ama nedendir bilmiyoruz ama bir türlü yanaşmıyorlar. Çok maliyetli değil, cüzi bir miktarla reklamlarını spor ile uluslar arası bir platformda yapabilecekler. Manavgat Belediyesi İşitme Engelliler Voleybol takımının Kasım ayında İstanbul’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde sponsorluğunu yapacak babayiğitler arıyoruz. Az bir destekle bu kadar büyük başarı gösteren takımımız düşünün tam destekle neler yapamaz. Biliyorsunuz hem futbolda hem de voleybolda milli takımlarımız dünya ve Avrupa şampiyonu oldular. Bu takımlara biz Manavgat olarak biz sporcu ve teknik heyet verdik. Bir ilçe olarak verdik biz bu desteği. Milli takımlara yüzde 10 seviyesinde her zaman desteğimiz olmuştur” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sponsor, olacak, babayiğit, aranıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı