Haber Detayı
13 Ağustos 2018 - Pazartesi 10:03
 
Sözen, “Tebessüm için çalışıyoruz”
22’nci Manavgat Barış Suyu Festivali’nin 3. gününde halka seslenen Manavgat Belediye Başkanı 22 yıldır süre gelen bir festivali yapmanın kolay olmadığını belirterek, “Ekonomiden eğitime, sağlıktan sosyal yaşama, kültüre, sanata ve spora… Kısacası her alanda insanlarımıza katkı yapıyoruz. Yüzlerde tebessüm, varsa o bölgenin belediyesi başarmıştır.Ve biz, gözlerdeki o tebessümü, içten gülümsemeyi görebiliyoruz” dedi.
YAŞAM Haberi
Sözen, “Tebessüm için çalışıyoruz”

 

 

22’nci Manavgat Barış Suyu Festivali’nin 3. gününde halka seslenen Manavgat Belediye Başkanı 22 yıldır süre gelen bir festivali yapmanın kolay olmadığını belirterek, “Ekonomiden eğitime, sağlıktan sosyal yaşama, kültüre, sanata ve spora… Kısacası her alanda insanlarımıza katkı yapıyoruz. Yüzlerde tebessüm, varsa o bölgenin belediyesi başarmıştır.Ve biz, gözlerdeki o tebessümü, içten gülümsemeyi görebiliyoruz” dedi.

22’nci Manavgat Barış Suyu Festivali’nin 2. gününde Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Festival Köyü’nde atölye etkinlikleri, sanat stantları ve workshoplar, oyunlar, turnuvalar, retro yarışmalar, çocuk tiyatrosu gibi etkinliklerin yanı sıra Manavgat Su Sporları’nın nehir gösterisi büyük ilgi gördü. Nehir gösterileri kapsamında Flyboard, Jetski Takımı’nın korteji ve sürat motorlarının gösterileri Manavgat Irmağı üzerinde yapıldı. Nehir gösterilerini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi. Vatandaşlar nefes kesen gösterileri cep telefonları ve kameralarıyla ölümsüzleştirdi.

Türkiye, Asya, Afrika, Avrupa ve Balkan şampiyonu Ali Komşusu’nun su jeti (flyboard) ile suda yaptığı şovlar vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile izlendi. Ali Komşusu’nun, sudan yaklaşık 20 metre yükselerek izleyicileri Türk Bayrağı ile selamlaması ve dansçı ile yaptıkları gösteri vatandaşlar tarafından dakikalarca alkışlandı.Nehir gösterilerinin ardından Festival Köyü’nde Manavgat Belediyesi’nin Özgür Şarkılar grubu verdikleri konser ile vatandaşları coşturdu. Ayrıca Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanında fotoğraf sanatçısı Serkan Köse'nin 'Panorama Manavgat Drone Fotoğraf Sergisi' de açıldı. Başkan Sözen ve vatandaşların katılımı ile açılan sergi, yoğun ilgi gördü.

Manavgat Barış Suyu Festivali ana sahne konserleri ise Atatürk Kültür Merkezi (AKM) meydanında gerçekleşti. Konserlerde ilk olarak İpek Demir sahne aldı. Demir, şarkıları ve sahne performansıyla Manavgatlılardan tam not aldı. Ardından sahneye ünlü sanatçı Hadise çıktı. Hadise’nin konserini izlemek için on binlerce vatandaş AKM meydanına akın etti. Hadise, şarkıları ve performansıyla Manavgat’ta unutulmaz bir konsere imza attı. Konserde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından, Hadise’ye çiçek takdim edildi. Başkan Sözen, Manavgat halkı adına Hadise’ye teşekkürlerini iletti.

Festivalin 3. gününde ise Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi önünde düzenlenen konserde binlerce kişiye seslenen Yüksek Sadakat grubu söylediği hareketli şarkılarla izleyenleri coşturdu. Konser sırasında Erkin Koray’dan Cem Karaca’dan şarkılar söyleyen grup üyeleri Manavgat’ta ikinci konserleri olduğunu söyledi. İzleyicilerle çok sıcak diyalog kuran solist Kenan Vural, Manavgat’ta gördükleri rock müziğe ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi.

Yüksek Sadakat’ın konserinin ardından ise Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen AKM’nin önünü dolduran Manavgatlılara hitap etti. Sözen konuşmasında: “Adını tertemiz, denizi, ırmağı ve şelalesinden alan, özünde dostluk, barış ve sevgiyi barındıran festivalimiz 22. Yılında…

Bir etkinliği, azimle, kararlılıkla, ara vermeden bu kadar uzun senelere taşımak öyle kolay değil. Bu festival sizlerin; hoşgörüye, birlik ve beraberliğe olan inancınızlabugünlere geldi.

Barışı, sevgiyi, hoşgörüyü anlatma fırsatını bulduğumuz festivallerimizin daha nice yıllar, bizi birbirimize bağlamaya devam etmesini temenni ediyor, sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye'miz dünyanın en güzel ülkesi. Bu ülkenin topraklarında, mayasında güzellik vardır, sevgi ve barış vardır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" sözleriyle bu ülkenin barış içinde, güzellikleri paylaşarak yaşaması gerektiğine vurgu yapmıştır.

Bu toprakların değerini bilmemiz gerekir. Farklı görüşlerimiz, farklı kimliklerimiz olabilir. Ama hepimiz birlikte yaşamak ve çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakmak zorundayız.

Bu topraklar için, başta Ulu Önderimiz M. Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş savaşında, Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Afyon'da ve terörizme karşı savaşırken şehit olan atalarımızıve evlatlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Onların da bütün umutları, çocuklarına güzel bir Türkiye bırakmaktı. Ve gerçekten de onlar, alın teriyle, kanla, gözyaşıyla bize güzel bir Türkiye bıraktılar. Şimdi biz de, bize bırakılan Türkiye'yi, çocuklarımıza daha güzel kılabilmek için çaba sarfediyoruz...

Şair Edip Cansever "Gülmek, bir halk gülüyorsa gülmektir" demiş. Ama bu ülkede insanlarımızın yüzünü güldürmek oldukça zorlaştı. Ekonominin gidişatı ortada. Emperyalist ülkelerin baskısı üzerimizde... Turizmci, esnaf, emekli, kadın, genç, öğrenci, işçi herkes gülmeyi unutmuş. İnsanlarımız, gününü zor geçiriyor. En çok da kadınlarımız ve çocuklarımıza yapılan istismarlara üzülüyoruz. Vicdanlar nereye gitti? Duyduklarımız içimizi acıtıyor.

Yüreğimiz burkuluyor. Çocuklarımızı sokağa çıkarmaya korkar olduk. Bu olanlar adalet eksikliğinden midir? Ya da İnsanların adalete olan güvensizliğinden midir? Bilinmez... Her gün bir yerlerde istismara uğrayan, öldürülen bir çocuğumuzun ya da kadınımızın olduğunu görmek, bilmek istemiyoruz. Biz Türkiye'mizde bu zor şartlarında kendi bölgemizde üzerimize düşeni yapmaya, bu acıları bir nebze olsun azaltmaya gayret ediyoruz.

Belediyelerin görevi insana dokunmak, toplumu mutlu etmektir.İnsanlarımızı mutlu etmenin yollarını arıyoruz. Açılması zor olan mutluluk kapılarının anahtarlarını tek tek açtığımıza inanıyorum. Mutluluğun anahtarının da özgürlük olduğunu düşünüyoruz. Çünkü insan özgür olmadan mutlu olamaz. Mutluluğun ve özgürlüğün anahtarı ise kadınlardır, çocuklardır…

Bir yerde mutluluk, huzur var mı? Öğrenmek için kadınlara ve çocuklara bakın… Kadınlar anadır, bacıdır... Bu ülkenin geleceğine harç koyanlardır. Yaşam ve özgürlük kadınlarla, çocuklarla başlar... Belediyemizin afişlerinde de gördüğünüz gibi kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla "Özgürce Yaşanan" bir kentoluşturmaya gayret ediyoruz. Doğumdan ölüme kadar, kadınlarımızı ve çocuklarımızı mutlu kılmaya çalışıyoruz. İletişimimiz yavrularımızın doğumuyla başlıyor. Kapılarını çalıp hediyelerini verdiğimizde, o anaların mutluluğunu hissediyoruz. Kadınlar ekonominin içindeyse, tenceresi kaynıyorsa ve gülüyorsa, o yerde huzur vardır. Ekonomik hayatın işleyişine kattığımız Toros Kadınlarımız var. Onlar evlerine katkı yapıyorlar. Özgür ve mutlular. Belediyemizin kreşlerinde, yurtlarında, gençlik merkezlerinde eğitim alan binlerce çocuğumuz, gencimiz var. Onlar da geleceğe hazırlanıyorlar. Kültür Merkezlerimiz, tiyatro salonlarımız, meydanlarımız var, bizi birbirimize bağlayan.

Irmak kıyılarında özgürce koşan, yürüyen kadınlarımız çocuklarımız var. Yeri geliyor esnafımızın ekonomisine can suyu olmaya çalışıyoruz. Yeri geliyor, evde bakım hizmetlerimizle bir yaşlımızı sevindiriyoruz. Kentimizi güzelleştirerek turizme değer katıyoruz. Yollar, köprüler yapıyoruz. İnsanlarımız kolay ulaşsın sevdiklerine diye. Ekonomiden eğitime, sağlıktan sosyal yaşama, kültüre, sanata ve spora… Kısacası her alanda insanlarımıza katkı yapıyoruz. Yüzlerde tebessüm, varsa o bölgenin belediyesi başarmıştır.Ve biz, gözlerdeki o tebessümü, içten gülümsemeyi görebiliyoruz” diye konuştu.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in ardından sanatçı İrem Derici ise 1 saatlik gecikmeyle sahneye çıktı. İrem Derici’nin oldukça geç sahneye çıkması nedeniyle izleyiciler 2’nci şarkısından sonra konser alanını terk etmeye başladı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sözen,, “Tebessüm, için, çalışıyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı