Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 15:25 Bu haber 2989 kez okundu
 
Sözen, “Sizlerle beraber güzel şeyler olacak”
Cuma günü mazbatasını alarak 3. dönem belediye başkanlığı görevine başlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Adliyesi’nin ardından CHP İlçe Binası’na giderek halka seslendi. Seçim sürecinin geride kaldığını ifade eden Sözen, gelecek 5 yıllık dönemde hiç kimseyi ötelemeden, Manavgat halkı ile birlikte belediyeyi yöneteceklerini söyleyerek, kendisine oy versin vermesin herkese teşekkür ettiğini söyledi. Daha sonra Manavgat Belediyesi’ne geçen Sözen, burada Nehir Yat Marina Projesi’nin taahhüdünü imzalayarak, yeni döneminin ilk imzasını attı.
GÜNDEM Haberi
Sözen, “Sizlerle beraber güzel şeyler olacak”

 

Cuma günü mazbatasını alarak 3. dönem belediye başkanlığı görevine başlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Adliyesi’nin ardından CHP İlçe Binası’na giderek halka seslendi. Seçim sürecinin geride kaldığını ifade eden Sözen, gelecek 5 yıllık dönemde hiç kimseyi ötelemeden, Manavgat halkı ile birlikte belediyeyi yöneteceklerini söyleyerek, kendisine oy versin vermesin herkese teşekkür ettiğini söyledi. Daha sonra Manavgat Belediyesi’ne geçen Sözen, burada Nehir Yat Marina Projesi’nin taahhüdünü imzalayarak, yeni döneminin ilk imzasını attı.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde, 70 bin 443 oy alarak yeniden Manavgat Belediye Başkanı seçilen Şükrü Sözen, Cuma günü Manavgat Adliyesi’ne giderek, İlçe Seçim Kurulu Hakimi ve Manavgat Adalet Komisyonu Başkanı Erdem Ersoy’dan mazbatasını aldı. Mazbatasını alan Sözen daha sonra CHP İlçe Binası’na gelerek, parti binası önünde toplanan vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşların tebriklerini kabul eden Sözen, meclis üyeleri ile birlikte mazbatalarını aldıklarını ve yeni bir döneme başladıklarını söyledi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Manavgat’ta yaşayan insanların yaşamlarını güzelleştirmek ve kolaylaştırmak için göreve başlayacaklarını ifade eden Sözen, “Hiç kimseyi siyaset çizgisinden duruşundan dolayı ötelemedik. Her platformda bunu hem görev anlayışımızla sergiledik hem de dile getirmeye çalıştık. Şimdiden sonra da aynı saygı çerçevesinde görevimizi ifa etmeye çalışacağız bundan hiçbirinizin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Manavgat’ta yaşayan herkesle, Manavgat’ın tüm unsurlarıyla Manavgat’ı el birliğiyle yaşanılır bir yere dönüştürmenin görevleri, borçları olduğunu vurgulayan Sözen, “Bunu da sizlerle yapacağımızı söyledik. Bugüne kadar böyle oldu, aynı düsturla sizlere sorarak, sizlere danışarak, sizlerin hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak bugüne kadar nasıl yaptıysak aynı çalışma sürecimiz devam edecek” dedi.

Seçim sürecinin kazasın belasız bir şekilde sona erdiği için şükrettiğini ifade eden Sözen, “Manavgat’a yakışan bir seçim sergilendi. Öncelikle bu seçim sürecinde Manavgat’ta yaşayan duyarlı hemşerilerimizin ayırt etmeksizin hangi siyasi yapıya mensup olursa olsun gösterdikleri o özveriyi, güzel duruştan dolayı, seçim sürecini sahiplenmelerinden dolayı huzurlu bir sürece gitmesinden dolayı gösterdikleri bütün hassasiyetlerinden, vatandaşlarıma yürekten teşekkür etmeyi görev kabul ediyorum. Bürokraside görev alan bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum. Seçime katkı yapan seçim sürecinde bizlerin güvenliği için emek veren güvenlik kuvvetlerimize teşekkür bizim borcumuz. Partili partisiz Manavgat’ın geleceği için oy kullanan herkese borcumuz hiç ayırt etmiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerine, ilçe başkanıma, kadın kollarıma, gençlik kollarıma, kıymetli komiteye bu seçimi taşıdıkları için seçimin teknik boyutunu götürdükleri için teşekkür benim görevim. İyi Parti’de ilçe başkanım nezdinde, vekilim nezdinde bütün yönetici arkadaşlarıma, gönül veren kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Ak Parti siyasetinin içinde olan, seçimin sağlıklı geçmesi noktasında bildikleri her neyse o doğrultuda oy kullanan bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi içindeki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Saadet Partisi içindeki arkadaşlarıma, hiç kimseyi ayırmıyorum. Bu saat içerisinde seçim geride kaldı Manavgat’ı nasıl ileriye götürebiliriz. İnsanları ötelemeden, insanları ayrıştırmadan insanların içinde bulunduğu bu ekonomik sıkıntılı sürece nasıl katkı yapabiliriz diye el birliğiyle araştırıp neticeye götürmeye çalışacağız. Bizim bu saat itibariyle kimseye öfkeyle bakmamız, kimseye hırsla bakmamız, kimseye farklı gözle bakıp değerlendirmemiz gibi bir şey söz konusu olamaz. Bu kentin her zaman olduğu gibi huzura ihtiyacı var her zaman olduğu gibi kardeşliğe ihtiyacı var. İnsanların sorunları çok farklı dertleri çok farklı bize düşen her zaman telaffuz ettiğimiz o Manavgat ailesini pekiştirerek ayakta tutmak güçlendirerek ayakta tutmak ve Manavgat’ımızı ileriye taşımak” diye konuştu.

Muhittin Böcek’in Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandığını da hatırlatan Sözen, “Sayın Muhittin Başkanda Antalya’da görev aldı, mazbatasını inşallah kısa sürede alacağını ümit ediyorum. Müşterek çok güzel bir çalışma programı kurgulayıp Manavgat’ı ileriye taşımak adına yeniden yola çıkacağız. Önümüzde 5 yıl var, 5 yıla çok şeyin sığacağını biliyorum. Enerjimiz, heyecanımız, birlikteliğimiz, birbirimizi sahiplenmemiz olduğu müddetçe ben tek yürek Manavgat’ın 5 yıla çok şeyler sığdırabileceğimizi biliyorum” dedi.

Seçim süreci içerisinde ailesinin de her zaman yanında olduğuna değinen Sözen, “Bana her koşulda, en zor zamanlarımda bile destek olan, her zaman yanımda onların o güvenini htiğim ve seçim sürecinde de çok büyük desteklerini gördüğüm kıymetli aileme, anamdan bütün çocuklarımıza, kuzenlerime kadar herkese, aileme teşekkür ediyorum. Manavgat ailesine teşekkür ediyorum, Manavgat ailesi benim için son derece önemli. Sizlere hizmet etmenin gerçek anlamda bir gurur olduğunu ifade ettim. Bana lütuf ettiniz bu onurlu, gururlu şerefi bana bir kez daha bahşettiniz, Manavgat’a duyduğum minnet duygusu artarak çoğaldı. Bu duygu bizleri bir kat daha çalışmaya itecek sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Her zaman hele bu dönem bir kat daha sorumluluğumuzun farkındayız, güzel şeyler olacak sizlerle beraber. Her türlü siyasi partiye mensup arkadaşlarıma ben bir kez daha teşekkür ediyorum. Duyarlılıklarından, bize olan inançlarından destek olduklarından dolayı bu başarı ne benim ne partimin, bu başarı Manavgat ailesinin. Bize inanan, bize güvenen, her şeyden önce Manavgat’ı seven bütün hemşerilerimizin bu başarıda emeği var. Ama Cumhuriyet Halk Partisi içerisindeki kıymetli dostlarıma da bir kez daha özellikle bir teşekkür etmek istiyorum. Bizlere bu görevi layık gördükleri için, bizlerde o güvene bütün Manavgat halkıyla beraber layık olmaya çalıştık. Ama o güzel insanların emeğini biliyorum, gayretini biliyorum bu emeğe saygısızlık edenleri bu emeği yok sayanları da Cumhuriyet Halk Partisi insanının unutmamasını istirham ediyorum. Burada mücadele, inanış, alın teri, kent sevdası var. Dolayısıyla sizlerle beraber Manavgat’ın çıkarlarının Manavgat halkının çıkarlarının kişilerinin siyasi bekalarının çok önünde olduğunu, çok önünde olması gerektiğini buradan bir kez daha hatırlatmış olduk. Bundan ders alması gerekenler derslerini aldı. Siz Cumhuriyet Halk Partisi ailesini bununla ilgili en güzel hak edilen duruşu mutlaka koyacaktır. İzleyen, gözleyen, değerlendiren bir toplumuz. Ben emeklerinize teşekkür ediyorum bugün itibariyle en büyük hayalim bana güvenen sizleri mahcup etmemek bütün gücümle sağlığımın el verdiğiyle çalışacağımdan emin olabilirsiniz. Hepinize minnetlerimi ifade ediyorum hepinizden Allah razı olsun sağ olun var olun” diye konuştu.

Sözen konuşmasının ardından vatandaşların tebriklerini kabul etti.

YENİ DÖNEMDE İLK İMZA ATILDI

CHP İlçe Binası önünde düzenlenen törenin ardından Sözen ve meclis üyeleri vatandaşların sevgi gösterileri arasında Manavgat Belediyesi’ne geçti. Kendisi için kesilmek istenen kurbanlık koçun kesilmesini istemeyen Sözen, koçun uygun bir yere bağışlanmasını istedi.

Belediye hizmet binasında personelin ve halkın alkışlarla, çiçeklerle karşıladığı Başkan Şükrü Sözen burada yapılan dualardan sonra görevine başladı.

Sözen makamında yeni dönemin ilk imzasını ise Nehir Yat Marina Projesi’nin taahhüdü için attı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sözen,, “Sizlerle, beraber, güzel, şeyler, olacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı