Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 17:31 Bu haber 1846 kez okundu
 
Sözen meclis adaylarını tanıttı
Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerine katılan Meclis Üyesi Adaylarını Side’de bir restoranda düzenlenen kahvaltı programı ile kamuoyuna tanıttı. Programda konuşan Sözen, hiçbir siyasi görüşü ayırt etmeden Türkiye sevdalısı herkesi Millet İttifakı çatısı altında bir araya gelmeye davet ederken, kendisine yöneltilen korku belediyeciliği ithamına da atıfta bulunarak, “Resmi törenler başta olmak üzere devlet memurları ile bir araya geldiğimiz toplantılarda başlarına bir şey gelir mi diye bana selam vermeye imtina edenler vardı, sormak istiyorum kim kimden korkuyor” dedi. Programa katılan İyi Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ise Millet İttifakının vatanseverlerden oluştuğunu ifade ederek, “Biz Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman’ız. Kadınımız vatan, erkeğimiz devlettir” dedi.
GÜNDEM Haberi
Sözen meclis adaylarını tanıttı

 

Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerine katılan Meclis Üyesi Adaylarını Side’de bir restoranda düzenlenen kahvaltı programı ile kamuoyuna tanıttı. Programda konuşan Sözen, hiçbir siyasi görüşü ayırt etmeden Türkiye sevdalısı herkesi Millet İttifakı çatısı altında bir araya gelmeye davet ederken, kendisine yöneltilen korku belediyeciliği ithamına da atıfta bulunarak, “Resmi törenler başta olmak üzere devlet memurları ile bir araya geldiğimiz toplantılarda başlarına bir şey gelir mi diye bana selam vermeye imtina edenler vardı, sormak istiyorum kim kimden korkuyor” dedi. Programa katılan İyi Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ise Millet İttifakının vatanseverlerden oluştuğunu ifade ederek, “Biz Tanrı Dağı kadar Türk,  Hira Dağı kadar Müslüman’ız.  Kadınımız vatan,  erkeğimiz devlettir” dedi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakının Manavgat Belediye Meclis Üye Adayları, Side’de bir restoranda düzenlenen kahvaltı programı ile kamuoyuna tanıtıldı. Programa İyi Parti Antalya Milletvekili Tuba Varol Çokal, Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, İyi Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı, meclis üyesi adayları ve her iki partinin yöneticileri ile partililer katıldı.

Programda ilk konuşmayı yapan İyi Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı ve CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar birlik ve beraberlik içinde huzurlu bir seçim dönemi geçirilmesi temennisi ile seçimlerin başta Manavgat olmak üzere Antalya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dilediler.

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞININ ARAŞTIRILMASINI AK PARTİ VE MHP ENGELLEDİ

31 Mart 2019 gününde Millet İttifakı’nın iktidar partisine gerekli cevabı vereceğine inandığını ifade eden İyi Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, “31 Mart'ta Millet İttifakı Antalya'da ve Türkiye'de büyük bir başarıyla sandıklardan çıkacaktır. 24 Haziran seçimlerinde ülkenin beka sorunu, ekonomik sorunu var dediler ekonomiyi uçuracağız dediler uçurdukları maalesef ki zamları oldu aynı zamanda Papazı da uçurup geri verdiler” dedi. Çokal, “Kabine devleti kuracağız dediler, kabile devleti kurdular. Maalesef artık iktidarın yandaşları, bakanları tamamen iktidar partisinin akrabalarından seçildi. Evet, Bakan Bey Berat Albayrak ne zaman ağzını açsa Türk Lirası maalesef ki Suudi Arabistan Riyali karşısında bile değer kaybetmeye başladı. Belediyecilikten bahsediyorlar, betonlaşmaya son, ranta son diyorlar, yeşil belediyecilik diyorlar, her tarafa afişler asıyorlar artık ağaç dikeceğiz diyorlar, ama Sorgun ormanını maalesef ki ranta kurban ediyorlar, Türkbeleni’ni betonlaştırıyorlar” diye konuştu.

Manavgatlılar olarak Sorgun Ormanlarına sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Çokal, “Sorgun ormanına destek vermek üzere tüm Manavgat'ta hemşerilerimize Sorgun ormanının katledilmesine izin vermeyelim diyorum. Anladığım kadarıyla ilk parsel kesilmiş, , üzerine inşaat yapılmış, ikinci parselin kesimine seçimden sonra mı başlanacak diye hep beraber bekleyip göreceğiz” diye konuştu.

İktidarı teflon tavaya benzeten Çokal, “FETÖ’yü kendilerinden başka herkese yapıştırdılar. Yasama yılının başında gelin FETÖ'nün siyasi ayağını araştıralım dedik, önergeyi verdik ama maalesef Ak Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. Açılım diyenler şimdilerde bizi HDP ile ortaklık yapmakla suçlamaya başladı. Görüyoruz ki iktidar partisi baya bir telaşlandı. Bizim işimiz hizmet diyorlar Antalya’ya şu kadarlık yatırım yaptık diyorlar, hesaplar yapıyorlar, 5 yıllık bütçeleri bunların yarısını bile maalesef karşılamıyor. Türk milleti iyi yönetilmeyi gerçekten hak ediyor bizim ittifakımız milletimizle bizim milletimizden başka kimseye verilecek hiçbir hesabımız yoktur” diye konuştu.

Çokal sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz milletin yüzüne kapanan kapıların, elimizi kesseler kolumuzla, dizimizi kesseler dirseğimizle açmaya geliyoruz. Biz, korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak deyip arkasından al sancağı korumak için, varlığım Türk varlığına armağan olsun demeye geliyoruz. Biz cesur insanlarız, iyi insanlarız bizim bir tek verilecek hesabımız Allah'a ve milletimizedir. Biz öyle bir milletiz ki; Nenehatun da biziz, Kerbela'da şehit düşen Hüseyin de biziz. Biz öyle bir milletiz ki; adalet dendiğinde Hz. Ömer de biziz, cesaret dendiğinde bombanın üstüne yatan Ahmet Alp de biziz. Kudüs Fatih'i Selahattin Eyyübi de biziz, Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen Mustafa Kemal Atatürk de biziz. Biz öyle bir milletiz ki; çağ açan Fatih'te biziz, Bismillah der yola çıkarız ya istiklal ya ölüm der son noktayı koyarız.  Biz Tanrı Dağı kadar Türk,  Hira Dağı kadar Müslüman’ız.  Kadınımız vatan,  erkeğimiz devlettir. Biz Türk milliyetçisiyiz 5 bin yıllık bir millet olduğumuzu unutmuyoruz, unutturmayacağız diyorum. Biz yaparsak birlikte yaparız diyorum”

YEREL YÖNETİMLER SİYASET ÖTESİ

31 Mart günü insanların geleceği düşünerek oy vermesini isteyen Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, “Önümüzde bu ülke için son derece önemli olan, sadece yerel seçim olarak değerlendirilmemesi gereken, duyarlı insanların oyunun farkında olması gerektiğini ve onu düşünerek, geleceğimizi düşünerek oy kullanması gerektiğine inanıyorum, Bugün hepimiz aynı duygular içerisindeyiz ki Manavgat'ın geleceği için, ülkemizin geleceği için, çocuklarımızın yarınları için bir aradayız” dedi.

Millet İttifakı çatısı altında bir araya gelen CHP ve İyi Parti yöneticilerine sağduyularından dolayı teşekkür eden Sözen, “Yerel yönetimler son derece önemli. Yerel yönetimlerin insana dokunduğunu,  insan hayatına etki koyduğunuz yerler, sıradan belediyecilik yapmıyorsanız, eğer insan odaklı projelerle toplumun sorunlarında iyisinde, kötüsünde olmayı düşünüyorsanız, eğer neden orada olduğunuzun bilincindeyseniz, insanın siyasetin ötesinde dokunabileceğiniz en özel yer yerel yönetimler. Bizler buna inanıyoruz” diye konuştu.

Bütün meclis üyesi adayları ayırt etmeksizin kutladığını ifade eden Sözen, “Hepimiz bu toplumun geleceği için sorumluluk alan ve insanların içinde bulunduğu sıkıntıyı yüreğinin en derininde hisseden insanlarız, onun için bir aradayız. Ben sizlerle yol arkadaşlığı yapmaktan duyduğum mutluluğu, gururu da aynı zamanda ifade ediyorum. Hem Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri hem İyi Parti yöneticileri ve süre içerisinde bizler de varız diyen meclis üyesi adayı arkadaşlarım ayırt etmeksizin kutluyorum. Bu süreçte görev almak da öyle bir hale geldi ki gerçek anlamda cesaret süreci haline geldi” diye konuştu.

SEÇİM SÜRECİNDE BASINA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Basın mensuplarının kutsal bir görevi icra ettiğini vurgulayan Sözen, “Manavgat’ımızı ve ülkemizin sorunlarını talip olduğumuz süre zarfında her zaman bizim yanımızda olan, bizler için kutsal olarak yorumladığınız bir görevi ifa ediyorsunuz. Ama görevini layıkıyla yapanlardan bahsediyorum sorumluluğunun bilincinde olanlardan bahsediyorum. Bu mesleğin ne kadar özel bir meslek olduğunu herkesten daha fazla taşın altına elini soktuğunuzu bu mesleği tehdit mekanizması olarak kullanmamanız gerektiğini bilen kardeşlerimden bahsediyorum. Hepiniz iyi ki varsınız hepinizi iyi ki bugüne kadar bizlerle bu sürecin sorumluluğunu taşıdınız sizlere de teşekkür ediyorum” dedi.

SÖZEN MECLİS ÜYESİ ADAYLARINI TEK TEK TANITTI

Konuşmasının sonunda Millet İttifakı Belediye Meclis ÜYESİ Adaylarını tek tek tanıtan Sözen, “İnsanların yaşamına dokunulan bir yer yerel yönetimler, son derece önemsiyorum ama sadece sizin deneyiminiz, sizin birikiminiz, tecrübeniz bu süreyi taşımakta yeterli olmuyor. Size inanan, size güvenen kendinizi her birini birer aile parçası gibi değerlendirdiğiniz kadrolarınızla ekiplerimizle bu büyük sorumluluk taşınabiliyor, değilse başarılı olma şansınız asla yok. Sizin inandığınız ve aynı zamanda size inanan ekiplerin en az sizler kadar ülkesini, kentini, insanını seven ekipleriniz olduğu takdirde başarılı olabiliyorsunuz değilse bir yerde kısıtlı kalıyorsunuz.  Bugün Şükrü Sözen son derece şanslı bir belediye başkanı. Güzel ekiplerle, güzel kadrolarla inançlı kadrolarla çalıştı. Bu dönemde aynısı olacak. Her biriyle gurur duyacağım, şuan gurur duyduğum çok güzel bir ekip etrafınızda yaşamın her noktasında bu ülkenin değerlerine göre yaşamış bu toplumun değerlerin her zaman ön planda tutmuş, hiçbir zaman toplumdan, ailelerinden utanacak herhangi bir şeyin içinde olmayan en az bizler kadar sorumluluk sahibi olan kardeşlerimle bir yol arkadaşlığı yapmaya karar verdik” diye konuştu.

KİM KİMDEN KORKUYOR

Millet İttifakı Manavgat Belediye Meclis Üyesi Adaylarının tanıtımının ardından tek tek basın mensuplarının yanına giderek sohbet eden Sözen, bir gazetecinin sorusu üzerine, kendisine yöneltilen korku belediyeciliği ithamına da atıfta bulunarak, “Resmi törenler başta olmak üzere devlet memurları ile bir araya geldiğimiz toplantılarda başlarına bir şey gelir mi diye bana selam vermeye imtina edenler vardı, sormak istiyorum kim kimden korkuyor” dedi.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Sözen, meclis, adaylarını, tanıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort